RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski zbyt zapracowany, by spotkać się z prezydentem. Na co ma czas?

Prezydent Warszawy chwali się spotkaniem z Jerzym Owsiakiem (fot. Twitter/Rafał Trzaskowski)

Zbyt wiele pracy, by znaleźć czas na spotkanie z prezydentem Polski – w ten sposób Rafał Trzaskowski tłumaczy swoją nieobecność w Pałacu Prezydenckim na zaproszenie Andrzeja Dudy. Jak zwracają uwagę dziennikarze, prezydent Warszawy znalazł czas, by powiedzieć to w wywiadzie dla TVN. W środę spotkał się z szefem WOŚP Jerzym Owsiakiem, w piątek – wyjeżdża do Gdyni.

Lewica odpowiada Platformie: Trzaskowski miał wynik jak Komorowski

– Platforma chwali się świetnym wynikiem Trzaskowskiego, a Bronisław Komorowski też miał ponad 48 proc. głosów – zaznacza w rozmowie z portalem...

zobacz więcej

„Rozmawiamy z Jurkiem Owsiakiem o wsparciu geriatrii, profilaktyki onkologicznej kobiet i psychiatrii dziecięcej” – napisał na swoim koncie na Facebooku Rafał Trzaskowski.

„Jeśli połączymy siły możemy dokonać prawdziwej zmiany. Działamy!” – dodał.

Wpis ilustrują zdjęcia ze spotkania Rafała Trzaskowskiego i jego współpracowników z szefem WOŚP na tarasie Urzędu Miasta. Opublikowano je także na twitterowym koncie polityka.

We wtorek w TVN prezydent stolicy tłumaczył, dlaczego nie odpowiedział na zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego, choć wcześniej deklarował, że jest gotowy, ale „po ogłoszeniu wyników przez PKW”. – Zaproszenie do prezydenta Andrzeja Dudy zostało ponowione. Ja w tym tygodniu mam dużo pracy. Może pod koniec miesiąca się spotkamy – powiedział.

Słowa polityka Platformy spotkały się z krytyką nawet dziennikarza „Gazety Wyborczej”. „Nie mam czasu spotkać się z prezydentem państwa - oświadczył Rafał Trzaskowski, znajdując czas, by powiedzieć to podczas wywiadu w telewizji TVN24. Ale to czerstwe” – napisał Michał Wojtczuk.

„Czym tak pan zarobiony?” – dopytywała Trzaskowskiego rzeczniczka Lewicy Anna Maria Żukowska.

Jak zapowiedział szef sztabu Rafała Trzaskowskiego Cezary Tomczyk, w piątek prezydent Warszawy pojawi się w Gdyni.

– Chcemy rozszerzyć formułę Koalicji Obywatelskiej o inne partie i ludzi zaangażowanych w kampanię Rafała Trzaskowskiego – zapowiedział poseł KO. Dodał, że więcej szczegółów będzie podane na piątkowym spotkaniu Trzaskowskiego z mieszkańcami Gdyni.

Politycy opozycji dystrybuują już w internecie zaproszenia na spotkanie z Trzaskowskim.

źródło:
Zobacz więcej