RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Były wiceminister z PSL o wyborcach Dudy. „Pi***”, „niech spier***ają na Białoruś”

Andrzej Butra był wiceministrem rolnictwa w rządzie PO-PSL w latach 2011-2012 (fot. arch.PAP/Andrzej Hrechorowicz)

Proszę napisać, że ci wyborcy ze Wschodu, którzy zdecydowali o wynikach tych wyborów, to ci*** i nie spier***ają na Białoruś! – mówi Adam Butra, były wiceminister rolnictwa, a obecnie radny powiatu kluczborskiego. Polityk od lat związany z PSL w rozmowie z lokalnym portalem nto.pl w ten sposób skomentował swój skandaliczny wpis w mediach społecznościowych, w którym o wyborcach Andrzeja Dudy pisał „je***ęty naród” i „niedouczeni wschodniodebile”.

Za słowami poszły czyny. Co Czarzasty zrobił Budce?

Włodzimierz Czarzasty zablokował na Twitterze szefa Platformy Obywatelskiej – pożalił się sam Borys Budka. Na dowód załączył zrzut ekranu i...

zobacz więcej

Serię wulgarnych wpisów polityk ludowców opublikował w niedzielę już kilka minut po ogłoszeniu pierwszych wyników wyborów prezydenckich, w których prezydent Andrzej Duda pokonał Rafała Trzaskowskiego, wiceszefa PO.

„Co za je***ęty durny naród” – napisał były minister rolnictwa w rządzie PO-PSL (pełnił tę funkcję w latach 2011-2012). Kontynuacja, jeszcze wulgarniejsza, była dzień później. „No i z pomocą niedouczonych wschodniodebili anal wygrał” – można było przeczytać na profilu radnego, jak relacjonuje nto.pl, dołączając screeny wpisów. W komentarzu Butra wyborców PiS-u nazwał z kolei „pi***mi”.

Pytany przez dziennikarzy portalu o swoje wpisy polityk PSL stwierdził, że „po takich wyborach ciężko pisać coś innego”. – Możemy się pięknie różnić, ale tamci są debilami. Ludzi, którzy są za tym, żebyśmy stali się częścią mongolskiego Wschodu, nie da się obrazić – powiedział radny.

Co wiecej, Andrzej Butra jest świadomy pogardy, jaka pojawia się w jego wpisach. – To jest pogarda, bo ci ludzie są dnem tego narodu! (…) Proszę napisać, że ci wyborcy ze Wschodu, którzy zdecydowali o wynikach tych wyborów, to ci*** i nie spier***ają na Białoruś! – polecił dziennikarzom radny.

Mimo zapowiedzi szefa PSL na Opolszczyźnie o wyciągnięciu konsekwencji, Andrzej Butra nie złagodził tonu, dziękując kolejnego dnia swoim sympatykom za poparcie.

źródło:
Zobacz więcej