RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Polsce z nowym rekordem. Ważne dane resortu zdrowia

W szpitalach z powodu Covid-19 przebywa ponad 1,5 tys. chorych (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
W szpitalach z powodu Covid-19 przebywa ponad 1,5 tys. chorych (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 264 osób – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. W codziennym raporcie dodano, że z powodu Covid-19 zmarło sześć osób. Resort podaje, że minionej doby odnotowano rekordowy przyrost ozdrowieńców. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 38 721 osób, a zmarło 1594 chorych.

Żałobnicy na kwarantannie. Modlili się przy otwartej trumnie

W jednym z podlaskich szpitali zmarła starsza kobieta, przed śmiercią miała kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Jednak test dał wynik negatywny...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono u osób z województw: śląskiego (90), małopolskiego (43), łódzkiego (31), mazowieckiego (22), wielkopolskiego (20), lubuskiego (12), lubelskiego (11), podkarpackiego (9), dolnośląskiego (8), kujawsko-pomorskiego (5), zachodniopomorskiego (4), świętokrzyskiego (3), opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2) i podlaskiego (1).

Resort poinformował także o śmierci sześciu osób zakażonych koronawirusem w wieku od 69 do 95 lat. Do zgonów doszło m.in. we Wrocławiu, Raciborzu, Krakowie, Radomiu.

Jeden z nowo odnotowanych zgonów potwierdzono w miejscowości Wschowa i jest to pierwsza ofiara śmiertelna nowego patogenu w województwie lubuskim. Było to ostatnie województwo, gdzie dotąd nie było zgonów związanych z Covid-19.

Większość osób – jak podało Ministerstwo Zdrowia – miała choroby współistniejące.

Tym samym liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 38 721, zmarło 1 594 chorych na Covid-19.

Koronawirus na koncercie w Rabce-Zdroju. Sanepid szuka uczestników

Sanepid w Nowym Targu prosi o kontakt wszystkie osoby, które brały udział w I Koncercie Finałowym Ogólnopolskich Obozów Artystycznych w Amfiteatrze...

zobacz więcej

Ministerstwo Zdrowia w „codziennym raporcie o koronawirusie” poinformowało, że w ciągu doby wyzdrowiało 736 osób – to rekord.

Łącznie do tej pory wróciło do zdrowia 28 492 pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

W szpitalach z powodu COVID-19 przebywa 1575 chorych. Pod respiratorem jest 73 pacjentów – dodaje resort.

W komunikacie wskazano również, że kwarantanną objęto 87 698 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – 9684.

źródło:
Zobacz więcej