RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wydawca „GW” przyjmuje pomoc rządu

Agora wyjdzie z tarapatów? (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Spółka Agora, wydawca „Gazety Wyborczej”, ma potężne problemy finansowe. Sprawę pogorszyła na dodatek epidemia koronawirusa. Spółka postanowiła więc zasięgnąć pomocy od rządu PiS.

Alarmują o problemach w Agorze. Przy spółce powstał nowy związek zawodowy

„Chcemy mieć pewność, że za pół roku pensje wrócą do poprzedniego poziomu” – piszą w sieci przedstawiciele Inicjatywy Pracowniczej przy spółce...

zobacz więcej

Jak poinformowały media branżowe, spółka Agora na swoich kontach ma już pierwsze pieniądze, o które wnioskowała w ramach tarczy antykryzysowej, przygotowanej przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego.

Z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych otrzymała prawie 3 mln zł z ponad 8 mln, o które wnioskowała. Teraz firma oczekuje na kolejne transze.

O fatalnej sytuacji Agory media piszą od dawna. Były już zwolnienia i budżetowe cięcia. Pieniądze z tarczy antykryzysowej „stanowią uzupełnienie porozumień, jakie Agora zawarła w kwietniu br. z pracownikami” – przypominają wirtualnemedia.pl. Obniżono wtedy wszystkim pracownikom do końca września wynagrodzenia i wymiar pracy o 20 proc. Firma zapowiedziała, że oszczędzi dzięki temu ok. 25 mln zł – wylicza portal.

– Pozostałe spółki Grupy Agora, które wnosiły o pomoc finansową, w zdecydowanej większości już ją dostały – poinformowała Agata Staniszewska, rzecznik prasowy Agory.

źródło:
Zobacz więcej