RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Obraźliwe słowa zwolenników i polityków PO przyniosły efekt”

Nastąpił efekt tego, że w ostatnich dniach kampanii wyborczej ze strony części zwolenników i polityków PO padały obraźliwe słowa wobec części Polaków sugerujące, że ich wybory są gorsze – tak wynik wyborów prezydenckich ocenił w TVP Info zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.

Za słowami poszły czyny. Co Czarzasty zrobił Budce?

Włodzimierz Czarzasty zablokował na Twitterze szefa Platformy Obywatelskiej – pożalił się sam Borys Budka. Na dowód załączył zrzut ekranu i...

zobacz więcej

Zastępca rzecznika PiS i członek sztabu wyborczego Dudy pytany, czyje głosy przeważyły w tych wyborach, odparł, że powyborcze analizy PiS dopiero się rozpoczynają.

– Będziemy się dokładnie przyglądać temu, kto głosował, kto zdecydował się nas poprzeć, a kto nie i dlaczego, jak wyglądały przepływy elektoratu – mówił Fogiel.

– Nastąpił na pewno efekt chociażby tego, że w ostatnich dniach kampanii ze strony części zwolenników i polityków PO, a także dziennikarzy wspierających PO, padały obraźliwe słowa co do części Polaków sugerujące, że ich wybory są gorsze, że oni z racji swojego zawodu, miejsca pochodzenia mają mniej do powodzenia. Myślę, że ci Polacy starali się pokazać, że mogą korzystać ze swojego demokratycznego prawa – dodał polityk.

Fogiel ocenił jednocześnie, że Rafał Trzaskowski uzyskał „również imponujący wynik”. W kontekście analiz powyborczych PiS podkreślał, że ugrupowanie rządzące zwróci uwagę na oczekiwania młodszych wyborców, którzy w dużej większości zdecydowali się zagłosować na kandydata PO.

W niedzielnej II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 51,03 proc. głosów, uzyskując reelekcję. Kandydat KO Rafał Trzaskowski osiągnął wynik 48,97 proc.

źródło:
Zobacz więcej