RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 15.07 – dużo więcej ozdrowień niż infekcji

Dziesięciu zakażonych na Mazowszu pacjentów skierowano na pobyt w izolatorium (fot. PAP/Leszek Szymański)

Blisko dwukrotnie więcej ozdrowieńców niż nowych zakażeń koronawirusem odnotowano na Mazowszu minionej doby – wynika z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Dzienny przyrost zakażeń we wtorek wyniósł 28 i był znacznie mniejszy niż dzień wcześniej, gdy potwierdzono 72 przypadki SARS-CoV-2. Po raz pierwszy od kilku dni w regionie zmarła osoba chora na Covid-19.

Kolejna próba przymusowego odebrania czteroletniej Ines

Po raz trzeci doszło do próby przymusowego odebrania czteroletniej dziewczynki, co do której toczy się spór sądowy między ojcem z Belgii a jej...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Potwierdzone zachorowania na Covid-19 z ostatniej doby raportowania na Mazowszu to 28 osób, z czego jedna czwarta w stolicy – 7. Liczba zakażonych nowym koronawirusem w województwie mazowieckim wzrosła tym samym do 5477, a w samej Warszawie – do 1760.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje, że zmarła kolejna osoba. To pierwsza ofiara śmiertelna w województwie mazowieckim od piątku 10 lipca. To 354. zgon odnotowany na Mazowszu.

Do tej pory na Mazowszu odnotowano łącznie 3186 ozdrowieńców, co oznacza, że kolejne 52 osoby pokonały Covid-19. To blisko dwukrotnie więcej, niż w tym samym czasie zakaziło się wirusem SARS-CoV-2.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia (dane przekazane we wtorek), w skali kraju liczba zakażonych wzrosła do 38 457 osób. Od początku epidemii odnotowano 1588 przypadków śmiertelnych (wzrost o 12 minionej doby).

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała, że kwarantanną domową objęto 18 511 osób, a nadzorem epidemiologicznym – 1 660.

Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w szpitalach na Mazowszu przebywa 490 pacjentów, z czego 72 trafiło do nich w ciągu ostatniej doby.

źródło:
Zobacz więcej