RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Za słowami poszły czyny. Co Czarzasty zrobił Budce?

Kłótnia na opozycji (fot. Omar Marques/Getty Images/PAP/Darek Delmanowicz)

Włodzimierz Czarzasty zablokował na Twitterze szefa Platformy Obywatelskiej – pożalił się sam Borys Budka. Na dowód załączył zrzut ekranu i napisał, że „lepiej rozmawiać w cztery oczy, a nie przez media”. O co poszło?

Czarzasty do Budki: Rafał przegrał przez takie wypowiedzi jak twoje

Borys Budka odniósł się do słów Włodzimierza Czarzastego, który stwierdził, że „PO przegrała szóste z rzędu wybory”. – Wydawało się, że nie da się...

zobacz więcej

Wtorek był dniem gorącej wymiany zdań między szefami Platformy Obywatelskiej i SLD. Zaczęło się od słów Włodzimierza Czarzastego, który we wtorek rano w TOK FM poinformował, że Rafał Trzaskowski nie odebrał telefonów od Roberta Biedronia, więc ten nie mógł mu pomóc w kampanii przed drugą turą.

– PO przegrał szósty raz wybory, bo przez dwa tygodnie przed drugą turą nie potrafiła skonsolidować opozycji, nie przedstawiła Rafałowi żadnego spójnego programu – wskazywał polityk. W innym wywiadzie mówił, że PO obwinia Roberta Biedronia o przegraną Rafała Trzaskowskiego w wyborach.

– Robert proponował pomoc i udział w kampanii, ale nikt nie miał czasu się z nim spotkać. Może powiecie swoim głupawym wyznawcom, żeby przestali opluwać Roberta i Lewicę, może ktoś przeprosi – mówił lider SLD.

Na takie komentarze polityka odpowiedział Borys Budka, szef PO. – Szef SLD Włodzimierz Czarzasty udowodnił, że da się zrobić niższy wynik wyborczy niż w wyborach prezydenckich w 2015 r. – ocenił lider PO Borys Budka.

Okazało się, że na słowach się nie skończyło. Budka poinformował w nocy, że Czarzasty zablokował go na Twitterze. Według Budki mógł zrobić to „omyłkowo”.

źródło:
Zobacz więcej