RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Kobiety są mniej inteligentne”. Korwin-Mikke znów szokuje

Sytuacji politycznej po wyborach prezydenckich miała być poświęcona rozmowa w programie „Minęła 20” na antenie TVP Info. Jednak przez kilka minut trwało spięcie wywołane przez stwierdzenie Janusza Korwin-Mikkego, jakoby kobiety były mniej inteligentne od mężczyzn.

Bosak strofuje Korwina. „Jednym z celów kampanii było przekonanie większej liczby pań”.

Krzysztof Bosak odniósł się do twitterowego wpisu Janusza Korwin-Mikkego, który stwierdził, że bardziej liczy na poparcie mężczyzn niż kobiet....

zobacz więcej

– Mądre kobiety chcą, żeby rządzili mężczyźni. Jak pan popatrzy na siatkarki, piłkarki ręczne, nożne, koszykarki: wszędzie wybierają jako szefa mężczyznę, bo kobiety są mądre. Są mniej inteligentne, ale są mądre… – perorował lider Konfederacji.

W słowo weszła mu posłanka Prawa i Sprawiedliwości Mirosława Stachowiak-Różecka. – Błagam, panie redaktorze, o czym mowa? – pytała retorycznie. – Nie można tak mówić naprawdę – zgodził się z nią Mirosław Suchoń z Koalicji Obywatelskiej.

Parlamentarzysta Lewicy Marcin Kulasek ocenił, że „szkoda słów na to, co powiedział pan poseł Korwin-Mikke”. – Panie pośle, powinien się pan wstydzić – upomniał. – A co ja takiego powiedziałem? Że kobiety są mądrzejsze, ale mniej inteligentne – próbował się tłumaczyć polityk. – Obraża pan kobiety, ręce opadają – ocenił Kulasek. – A dlaczego pan nie mówi, że obrażam mężczyzn? – dopytywał Korwin-Mikke.

Gdy prowadzący program redaktor Bartłomiej Graczak zwrócił uwagę, że nie tej sprawie miała być poświęcona rozmowa w studiu, a poseł Porozumienia Włodzimierz Tomaszewski zaproponował, by wrócić do tematu, „a nie takich inwektyw”, lider Konfederacji znów zaczął nerwowo dopytywać „jakich inwektyw? Gdzie ja użyłem inwektyw?”. Oponentów nazwał zaś „ciemnogrodem”.

źródło:
Zobacz więcej