RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Charytatywny rajd fiatem dookoła kraju. Mała Hania potrzebuje drogiego leku

Na trasie rajdu w Białymstoku o wsparcie akcji zaapelowały kolejne grupy motocyklowe (fot. Facebook/Fiatem 125p dookoła Polski dla Hani Łączkowskiej)

Cały kraj zbiera pieniądze na leczenie Hani Łączkowskiej, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Zbiórkę wspomaga ekipa jadąca przez Polskę – fiatem 125p. „Nasz rajd to wspaniałe przeżycie, na całej trasie spotykamy ludzi o wielkich sercach” - napisali na stronie akcji jego uczestnicy. Informację o akcji otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.

Harcerze pomogli nieprzytomnemu turyście. „Bohaterski czyn”

Dwaj harcerze pomogli nieprzytomnemu turyście z objawami udaru. Wsparli też jego żonę. Do wydarzeń doszło w Nadleśnictwie Śnieżka na Dolnym Śląsku.

zobacz więcej

Do wakacyjnej charytatywnej akcji „ekipy z fiata 125p” przyłącza się coraz więcej ludzi. Wczoraj wolontariusze gościli w Białej Podlaskiej. „Pierwsze przywitanie przez pasjonatów motocykli na naszej dotychczasowej trasie, wspaniali ludzie i cudowna atmosfera, która towarzyszyła od początku do końca spotkania. Najczęstsze pytanie spotkania - gdzie jest puszka?” - relacjonował na stronie zbiórki jej uczestnik Radosław Starczyński.

Kilka godzin temu na trasie rajdu w Białymstoku o wsparcie akcji zaapelowały kolejne grupy motocyklowe: „Super inicjatywa oraz apel do wszystkich motocyklistów, wspierajcie, przyjmujcie #Fiata w innych polskich miastach”.

Obecnie, według relacji na stronie grupy „Fiatem 125p dookoła Polski dla Hani Łączkowskiej”, założonej na jednym z portali społecznościowych, jego uczestnicy znajdują się na odcinku trasy Augustów-Giżycko.

Podsumowując ostatnie dni, wolontariusze nie kryli zadowolenia z reakcji Polaków na swojej drodze. „Życzymy Hani i sobie, żeby tak było do końca trasy” - napisali.

Więcej informacji na stronie: SIEPOMAGA.pl/fiatemdlaHani

 

źródło:
Zobacz więcej