RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

200 spotkań premiera w walce o reelekcję prezydenta

Szef rządu aktywnie wspierał Andrzeja Dudę w kampanii (fot. PAP/Hanna Bardo)
Szef rządu aktywnie wspierał Andrzeja Dudę w kampanii (fot. PAP/Hanna Bardo)

Ponad 200 spotkań z Polakami i konferencji w ciągu ostatnich dwóch miesięcy - m.in. w taki sposób premier Mateusz Morawiecki wspierał Andrzeja Dudę w walce o reelekcję. – Z panem prezydentem Andrzejem Dudą mamy znakomite porozumienie, współpracujemy przy tarczach finansowych, przy walce z bezrobociem i innymi problemami – mówił podczas wizyty w Legnicy.

Premier Morawiecki: Do Wielkopolski z tarczy wpłynęło 10 mld złotych

Nie zawiedliśmy polskich rodzin w pierwszej naszej kadencji – ocenił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w stolicy Wielkopolski....

zobacz więcej

Już 15 maja premier wspólnie z prezydentem odwiedzili zakłady cukiernicze Flis w Kuranowie koło Radziejowic. Przedsiębiorstwo było jednym z wielu w Polsce, w których udało się ochronić miejsca pracy dzięki rządowej tarczy antykryzysowej.

Szef rządu wielokrotnie podkreślał, że nie byłoby to możliwe bez dobrej współpracy z głową państwa

- Współpraca rządu z prezydentem i Sejmem jest kluczowa, by skutecznie wychodzić z kryzysu, by obronić miejsca pracy. (...) Do tego jest potrzebne porozumienie. Wiem, że z panem prezydentem Andrzejem Dudą mamy znakomite porozumienie, współpracujemy przy tarczach finansowych, przy walce z bezrobociem i innymi problemami – mówił w czerwcu na antenie legnickiego Radia Plus podczas wizyty w tym regionie.

Premier odwiedził także wiele innych zakładów pracy, spotykał się z mieszkańcami czy samorządowcami wsi i miast we wszystkich regionach kraju.

W ostatnim dniu kampanii, 10 lipca, Mateusz Morawiecki między innymi spotkał się z mieszkańcami Jastrzębia Zdroju, Bielska-Białej, Mikołowa, Katowic, Bytomia i Piekar Śląskich, rozmawiał też z górnikami w Bytomiu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej