RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powstaje wielki koncern multienergetyczny. Po Lotosie Orlen szykuje się na PGNiG

PKN Orlen podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa ws. przejęcia kontroli kapitałowej nad Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem (PGNiG) – poinformował koncern. Uroczyste podpisanie dokumentu nastąpiło w Warszawie na konferencji prasowej. Pod[pisali go prezes Orlenu Daniel Obajtek i wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

KE zatwierdziła fuzję Orlenu z Lotosem. Stawia jednak warunki

Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie Lotosu przez PKN Orlen. Postawiono jednak warunki: sprzedaż 30 proc. udziałów w rafinerii Lotos i 80...

zobacz więcej

„W dniu 14 lipca 2020 roku podpisany został list intencyjny pomiędzy spółką a Skarbem Państwa w sprawie procesu przejęcia kontroli kapitałowej przez PKN Orlen nad spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo” – napisano w komunikacie.

Dodano, że podpisując list intencyjny, PKN Orlen i Skarb Państwa potwierdziły, że wiodącą rolę w procesie konsolidacji kapitałowej i organizacyjnej płockiej spółki.

Podkreślono, że Orlen i Skarb Państwa „zobowiązały się do podjęcia w dobrej wierze rozmów, których celem będzie przeprowadzenie Transakcji”.

„Budujemy w Polsce potężny koncern multienergetyczny o globalnym zasięgu” – napisał na Twitterze wicepremier Jacek Sasin. odnosząc się do informacji o zgodzie na fuzję Orlenu z Lotosem i planów przejęcie PGNiG zaznaczył, że są to „dwa wielkie historyczne kroki w kierunku stworzenia podmiotu, który da polskiej gospodarce impuls rozwojowy”.

źródło:
Zobacz więcej