RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nowe informacje o stanie zdrowia Jerzego Stuhra

Aktor przebywa w szpitalu (fot. NurPhoto/NurPhoto via Getty Images)

Pojawiły się nowe informacje o stanie zdrowia aktora Jerzego Stuhra, który trafił do szpitala z udarem mózgu. – Powoli wraca do siebie – powiedział Radiu ZET jego syn Maciej.

Jerzy Stuhr w szpitalu. Przed laty przeszedł zawał i pokonał raka

Jerzy Stuhr najprawdopodobniej w najbliższym czasie nie wróci na teatralną scenę. Z powodu pogorszenia stanu zdrowia aktor trafił do szpitala –...

zobacz więcej

Aktor Jerzy Stuhr przebywa w szpitalu po udarze mózgu. Jest pod opieką lekarzy w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. To jeden z najbardziej znanych polskich aktorów filmowych i teatralnych, a także reżyser, pedagog i profesor sztuk teatralnych.

Jerzy Stuhr trafił do szpitala w nocy z niedzieli na poniedziałek. Przywiezono go z Nowego Targu. Aktor na Podhalu spędzał wolny czas. Według nieoficjalnych informacji, w ciągu trzech dni ma być znany dokładny stan zdrowia artysty.

W 2011 Jerzy Stuhr podjął leczenie z powodu nowotworu krtani, pięć lat później trafił do szpitala z podejrzeniem zawału serca. Wszystkie choroby udało mu się pokonać. Jeszcze niespełna tydzień temu, w czasie Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce Zdroju czytał na głos książki młodej publiczności.

źródło:
Zobacz więcej