RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezes NIK odsunął swojego zastępcę od nadzoru nad kontrolami

O decyzji poinformowano na Twitterze (fot. arch.PAP/Rafał Guz, tt/NIK)

Aby zagwarantować niezależność kontrolerom Najwyższej Izby Kontroli, jej prezes Marian Banaś podjął decyzję o odsunięciu wiceprezesa Tadeusza Dziuby od nadzoru nad kontrolami – poinformowano we wtorek na Twitterze NIK.

Prezes NIK zawiadamia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wiceprezesa

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wiceprezesa Najwyższej Izby Kontroli Tadeusza Dziubę i wniosek o jego...

zobacz więcej

Informacja ta na Twitterze opatrzona jest hasztagiem: #niezaleznyNIK.

w minionym tygodniu – NIK informowała, że Marian Banaś złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Tadeusza Dziubę i wniosek o jego odwołanie do marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Tadeusz Dziuba funkcję wiceprezesa NIK pełni od listopada. Był posłem sejmu kontraktowego w latach 1989-91 i posłem Sejmu VII i VIII kadencji, a w latach 2005-07 pełnił funkcję wojewody wielkopolskiego.

W 1971 r. ukończył studia na Wydziale Technologii Drewna Akademii Rolniczej w Poznaniu i do 1993 r. pracował na tej uczelni. W 1980 r. uzyskał stopień doktora nauk technicznych. W latach 1993-2000 był wicedyrektorem delegatury NIK w Poznaniu, w latach 2000-01 był wicedyrektorem Departamentu Edukacji, Nauki i Kultury NIK, a w latach 2001-2005 ponownie pełnił funkcję wicedyrektora delegatury NIK w Poznaniu.

źródło:
Zobacz więcej