RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Budka oznajmił, że nie pogratuluje prezydentowi. Zapowiedział współpracę z Hołownią

Hołownia pójdzie na współpracę z PO? (fot. PAP/Andrzej Grygiel/PAP/Lech Muszyński)

Z pewnością będziemy rozmawiać o współpracy z Szymonem Hołownią – oznajmił obecny szef PO Borys Budka. Polityk dodał, że po przegranych przez Trzaskowskiego wyborach będzie starał się rozszerzyć KO.

Zaskakujące słowa Bosaka. Chodzi o koalicję z PiS

W demokracji w długiej perspektywie nie wyklucza się niczego; czas na jakiekolwiek rozmowy będzie po wyborach parlamentarnych – powiedział w...

zobacz więcej

Rafał Trzaskowski przegrał z Andrzejem Dudą wybory prezydenckie i powróci do codziennej pracy w warszawskim ratuszu. Szef Platformy Obywatelskiej i polityczny zwierzchnik Trzaskowskiego Borys Budka był pytany w TOK FM o to, co teraz będzie z partią.

– Będziemy starali się rozszerzać Koalicję Obywatelską o te środowiska, które poparły Trzaskowskiego. To są m.in. samorządowcy, osoby, które działają w organizacjach pozarządowych – powiedział Budka.

Polityk mówił, że przyjdzie też czas na negocjacje z Szymonem Hołownią, który uzyskał w pierwszej turze wyborów prezydenckich trzeci rezultat.

– Gdy powyborczy kurz opadnie, z pewnością będziemy rozmawiać o przyszłości, o współpracy z Szymonem Hołownią – wskazał. – Przede wszystkim będziemy rozmawiać o wspólnych inicjatywach. Teraz jest czas na pracę u podstaw, myślę o miejscach, w których przegraliśmy te wybory – mówił.

Budka mówiąc o „znakomitym rezultacie” Trzaskowskiego oznajmił, że przed PO jeszcze dużo pracy.

– Ściana wschodnia to dla nas olbrzymie wyzwanie. Tylko ciężką, codzienną pracą możemy pozyskać wyborców – mówił.

– Lubię sportową rywalizację. W tych wyborach mieliśmy do czynienia z walką bokserską, w której co rundę daje się doping zawodnikowi mającemu wygrać. Dlatego nie mogę szczerze pogratulować Andrzejowi Dudzie – mówił Budka.

źródło:
Zobacz więcej