RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje prowadzący popularny program „Pogromcy mitów”

Grant Imahara (pierwszy z lewej) i ekipa „Pogromców mitów” (fot. Noel Vasquez/Getty Images)

Grant Imahara, inżynier i wynalazca, znany jako jeden z gospodarzy programu „Pogromcy mitów” (org. „Mythbusters”), zmarł w wieku 49 lat. Śmierć potwierdził koncern Discovery, z którym przez wiele lat współpracował Imahara. Karierę telewizyjną rozpoczął jako zwycięzca „Walk robotów”. Był twórcą wielu efektów specjalnych, wykorzystanych przy produkcji „Gwiezdnych wojen”.

Gwiazda telewizji zginęła w wypadku. Chciała pobić rekord prędkości

Prowadząca popularnonaukowy program „Pogromcy mitów” Jessi Combs nie żyje. Kierowca wyścigowy i celebrytka zginęła w wypadku podczas próby bicia...

zobacz więcej

W popularnonaukowym programie „Pogromcy mitów” Grant Imahara występował od trzeciego sezonu w trio ze współprowadzącymi: Kari Byron i Tory Belecci. Cała trójka odeszła z produkcji w 2014 r., a ich telewizyjne drogi ponownie spotkały się już w programie „White Rabbit Project”, stworzonym dla Netflixa.

Imahara był aktywny w środowisku robotyków. Ze swoim robotem Deadblow uczestniczył w walkach, a po latach od zwycięstwa w telewizyjnym show wrócił jako sędzia „Walk robotów” na antenie Discovery.

Jesteśmy zrozpaczeni, słysząc smutną wiadomość o śmierci Granta” – przekazała stacja magazynowi „The Hollywood Reporter”, który informuje, że prezenter zmarł z powodu tętniaka mózgu.

Były gospodarz „Pogromców mitów” Adam Savage na Twitterze przyznał, że „jest zagubiony” z powodu śmierci przyjaciela, z którym pracował przez ostatnie 22 lata. „Był naprawdę genialnym inżynierem, artystą i wykonawcą, ale także hojną, wyluzowaną i łagodną osobą” – napisał Savage i podkreślił, że praca z nim była „świetną zabawą”.

„Są takie dni, gdy chciałabym mieć wehikuł czasu” – napisała współprowadząca Kari Byron, dołączając do wpisu zdjęcie z całym trio „Pogromców mitów”.

źródło:
Zobacz więcej