RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 14.07 – dziewięciokrotny wzrost zakażeń

W poniedziałek odnotowano więcej nowych zakażeń na Mazowszu niż na Śląsku – pierwszy raz od tygodni (fot. PAP/Leszek Szymański)

W ciągu minionej doby na Mazowszu potwierdzono 72 nowe przypadki zakażeń koronawirusem – podała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. To aż dziewięciokrotny wzrost w porównaniu do poprzedniego dnia, gdy odnotowano 8 infekcji SARS-CoV-2. Znacznie zwiększyła się także liczba ozdrowieńców; liczba aktywnych przypadków Covid-19 w województwie to niewiele ponad 2,3 tys. Poniedziałek był kolejnym dniem bez zgonu spowodowanego koronawirusem.

„Nie chcę psuć zabawy, ale...” Minister zdrowia Niemiec ostrzega turystów

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn przestrzega rodaków przed lekkomyślnym podejściem do epidemii koronawirusa. „Niebezpieczeństwo drugiej fali...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Ostatni raz o ofiarach śmiertelnych wojewódzki sanepid informował w piątek 10 lipca, gdy potwierdzono jeden zgon. Od tamtej pory nie odnotowano przypadków śmiertelnych. Łącznie od początku epidemii z powodu Covid-19 zmarły na Mazowszu już 353 osoby.

W województwie w ciągu doby przybyło 56 kolejnych ozdrowieńców, co oznacza, że łącznie są to już 3 134 osoby. To blisko 60 proc. odnotowanych zakażeń w regionie.

4 z 72 potwierdzonych w ostatnich godzinach infekcji wirusem SARS-CoV-2 przypada na stolicę, gdzie liczba zakażeń wzrosła tym samym do 1 756. Na Mazowszu laboratoryjnie potwierdzono w sumie 5 449 przypadki zakażeń.

To znaczny (dziewięciokrotny) dobowy wzrost w porównaniu do poprzedniego dnia – w niedzielę odnotowano 8 infekcji.

W skali kraju od początku epidemii pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych potwierdzono 38 190 (wzrost o 299 w poniedziałek) zakażeń koronawirusem; zmarło dotąd 1 576 osób.

Sanepid zaznacza, że nie wszyscy pacjenci wymagają hospitalizacji i leczą się w izolacji. Według poniedziałkowych danych dla Mazowsza, w kwarantannie domowej przebywa 18 508 osób. W celu wykluczenia zakażenia hospitalizowanych jest 480 osób. 14 pacjentów skierowano do izolatorium, a 1 679 objęto nadzorem epidemiologicznym.

źródło:
Zobacz więcej