RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

„Niebezpieczeństwo minęło”. Komorowski o przegranej Trzaskowskiego

Pięć lat temu z Andrzejem Dudą przegrał właśnie Bronisław Komorowski (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Rafał Trzaskowski ostatecznie przegrał – jak już oficjalnie potwierdziła Państwowa Komisja Wyborcza – prezydenckie starcie z Andrzejem Dudą. Plusy płynące z takiego finału widzi były prezydent Bronisław Komorowski, który uważa, że „w Warszawie był lęk” przed wygraną Rafała Trzaskowskiego.Urzędujący prezydent Andrzej Duda zdobył poparcie 51,03 proc. wyborców, którzy oddali ważny głos, a jego konkurent, wiceszef Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski – 48,97 proc.

Po wyborach w Gdańsku. Dulkiewicz dziękuje „żonom zaufania” [WIDEO]

Blisko 75 proc. wyniosła frekwencja w drugiej turze wyborów na terenie Gdańska, gdzie z wynikiem prawie 60 proc. wygrał Rafał Trzaskowski. Nie...

zobacz więcej

To mniejsza procentowo różnica niż w starciu sprzed pięciu lat, gdy z kandydatem PiS przegrał ówczesny lokator Pałacu Prezydenckiego Bronisław Komorowski (w 2015 roku w drugiej turze zdobył on 48,45 proc. poparcia).

Odnosząc się do aktualnej przegranej partyjnego kolegi Komorowski wskazał na „plusy” takiego scenariusza, tłumacząc, że w Warszawie „był lęk przed tym, że jeśli Rafał Trzaskowski wygra, PiS wprowadzi własnego »pisowskiego« komisarza”.

– To niebezpieczeństwo minęło i myślę, że to będzie jakaś osłoda dla warszawiaków tej porażki wyborczej – stwierdził Komorowski.

źródło:
Zobacz więcej