RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Po wyborach w Gdańsku. Dulkiewicz dziękuje „żonom zaufania” [WIDEO]

Blisko 75 proc. wyniosła frekwencja w drugiej turze wyborów na terenie Gdańska, gdzie z wynikiem niespełna 60 proc. wygrał Rafał Trzaskowski. Nie wystarczyło to jednak do pokonania Andrzeja Dudy w skali całego kraju. Za zaangażowanie w organizację niedzielnego głosowania gdańszczanom podziękowała prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz. Zwróciła także uwagę na kontrolę procesu wyborczego i podziękowała mężom... i „żonom zaufania”.Poseł PO podaje fake newsa. „Fałszerstwo na korzyść Dudy” i 350 tys. głosów w tle

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, zgodnie z którą w niedzielnym głosowaniu oddano kilkaset tysięcy głosów więcej niż wydano kart...

zobacz więcej

Podsumowanie wyborów Aleksandra Dulkiewicz opublikowała na Facebooku. W krótkim filmiku dzieli się z mieszkańcami miasta obserwacjami na temat wyborów prezydenckich i ich organizacji w Gdańsku. W czasie kampanii wyborczej poparła kandydaturę Rafała Trzaskowskiego i uczestniczyła w wiecach kandydata KO.

– Wielkie podziękowania należą się tym, dzięki którym wybory mogliśmy zorganizować: członkom obwodowych komisji wyborczych, tysiącom ludzi, którzy pracowali dwa tygodnie temu i teraz, wczoraj – bardzo, bardzo za to dziękuję – podkreśliła prezydent miasta.

Kolejne podziękowania były nieco nietypowe. Aleksandra Dulkiewicz zwróciła się do osób czuwających nad uczciwym przeprowadzeniem wyborów. – Dziękuję mężom i żonom zaufania. Dziękuję neizaleznym obserwatorom, dziękuję moim współpracownikom z urzędu, dzięki którym te wybory mogły być też zorganizowane. To był bardzo intensywny czas pracy dla wielu ludzi – powiedziała.


Językowy twór o „żonach zaufania” nijak ma się jednak do obowiązujących przepisów, które mówią jedynie o „mężach zaufania”. To osoby, powoływane przez startujące w wyborach komitety, które obserwują przebieg procesu wyborczego.

– Dziękuję wam z całego serca, teraz odpocznijmy chwilę – podsumowała prezydent Gdańska. W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że na prezydenta RP został wybrany Andrzej Duda, który uzyskał 51,03 proc. głosów. Na jego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 48,97 proc. wyborców – wskazał na konferencji prasowej przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. Frekwencja wyborcza w drugiej turze głosowania wyniosła w skali kraju 68,18 proc.

źródło:
Zobacz więcej