SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Po ogłoszeniu wyniku wyborów prezydent pojechał na Jasną Górę

Andrzej Duda, jak widać w przekazie na żywo, modlił się w Kaplicy Cudownego Obrazu (fot. Twitter/JasnaGoraNews)
Andrzej Duda, jak widać w przekazie na żywo, modlił się w Kaplicy Cudownego Obrazu (fot. Twitter/JasnaGoraNews)

Na wieczorną modlitwę Apelu Jasnogórskiego w poniedziałek przybył prezydent Andrzej Duda - wynika z transmisji prowadzonej z sanktuarium przez TV Trwam. Apel Jasnogórski rozpoczął się o godz. 21.

Abp Jędraszewski: Miejsce chrześcijańskiego humanizmu chce zająć antyhumanizm

Miejsce chrześcijańskiego humanizmu chce zająć antyhumanizm, miejsce obiektywnych i trwałych wartości - nihilizm - mówił w sobotę na Jasnej Górze...

zobacz więcej

W poniedziałek wieczorem przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak poinformował, że Duda został wybrany ponownie na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej.

Apel Jasnogórski to codzienna wieczorna modlitwa w intencji Polski i Kościoła. Zainicjował ją 8 grudnia 1953 r. ojciec Jerzy Tomziński, dziś najstarszy żyjący pauliński mnich. Zakonnik modlił się też wówczas o uwolnienie prymasa Stefana Wyszyńskiego, który darzył go życzliwością i zaufaniem.

Na początku marca jasnogórscy paulini zainicjowali zanoszenie w trakcie Apelu Jasnogórskiego suplikacji, czyli wołań przebłagalnych o oddalenie epidemii koronawirusa. Suplikacje zwyczajowo zanoszone są przed oblicze Matki Bożej w chwilach zagrożeń.

źródło:
Zobacz więcej