RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zaginęła przed dwoma laty. Smutny finał poszukiwań Polki w Norwegii

Polka zaginęła w listopadzie 2018 r. (fot. Facebook)

Norweska policja poinformowała o odnalezieniu szczątków poszukiwanej od 2018 r. Polki, która zaginęła w pobliżu miejscowości Ørsta, 500 km na północny zachód od Oslo. Testy DNA wykazały, że chodzi faktycznie o poszukiwaną 25-latkę z Polski. Znaleziono także jej telefon i zegarek.

35–letni ojciec zostawił dzieci w hotelu i zaginął

Policja w Ostrowie Wlkp. wszczęła poszukiwania 35–letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który zaginął w Karpaczu. Cztery dni temu mężczyzna...

zobacz więcej

„Odnalezione szczątki zgodnie z rutynową procedurą przesłano do Instytutu Gades w Bergen celem przeprowadzenia analizy DNA” – poinformował Yngve Skovly z norweskiej policji. Analiza potwierdziła, że należały Polki, która zaginęła w pobliżu Ørsta 21 listopada 2018 r.

Zdaniem policji przyczyną śmierci zaginionej był upadek z wysokości. Szczątki odnaleziono w górskim terenie. 5 czerwca 2020 r. turysta wędrujący w okolicy szczytu Nivane w okolicach Ørsta powiadomił policję, że natknął się na but z fragmentem kości. Kolejnego znaleziska, uznanego przez policjantów za przełom w sprawie, dokonano 13 dni później.

Policjanci z Ørsta zapewniają, że przez cały czas pozostawali w kontakcie z krewnymi zaginionej i z polską ambasadą. Sprawą zaginięcia Polki żywo interesowała się również lokalna społeczność.

źródło:
Zobacz więcej