RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ubranie zapaliło się od kuchenki gazowej. Starsza kobieta ciężko poparzona

Ranna doznała poparzeń ok. 70 proc. powierzchni ciała (fot. PAP/Art Service)

Starsza mieszkanka Gniezna (woj. wielkopolskie) doznała poparzeń ok. 70 proc. powierzchni ciała, po tym jak w poniedziałkowe popołudnie jej ubranie zapaliło się od płomienia kuchenki gazowej. Ranna trafi do Centrum Leczenia Oparzeń w zachodniopomorskich Gryficach.

Koszmarne skutki zabawy wiatrówką. Dwóch postrzelonych chłopców

6-letni chłopiec został postrzelony z wiatrówki w szyję przez swojego rówieśnika w trakcie zabawy w jednym z domów w gminie Poniatowa (Lubelskie)....

zobacz więcej

Oficer prasowy gnieźnieńskiej PSP st. kpt. Jarosław Łagutoczkin powiedział, że w poniedziałek przed godz. 13 strażacy dostali informację o pożarze mieszkania na VII piętrze bloku przy ul. Sobierajskiego.

– W trakcie dojazdu na miejsce dostaliśmy drugą informację, że to ubrania palą się na lokatorce mieszkania – powiedział. – Gdy strażacy dojechali pod wskazany adres, pani już była na zewnątrz, na klatce schodowej i tam udzielali jej pomocy sąsiedzi. Z ich relacji wynikało, że gdy wybiegła z domu, ubrania na niej jeszcze się paliły. Prawdopodobnie podczas gotowania stanęła za blisko kuchenki gazowej. Była jeszcze wersja, że wyciągając coś z szafki stanęła na taborecie i zapaliła jej się sukienka – opisał.

Dodał, że po dojeździe strażaków na miejsce przyjechał również zespół pogotowia ratunkowego. – Kobieta została przetransportowana na SOR szpitala w Gnieźnie. W momencie transportu była przytomna – powiedział.

P.o. dyrektora szpitala w Gnieźnie lek. med. Mateusz Hen przekazał, że kobieta ma poparzenia sięgające 70 proc. powierzchni ciała.

– Rany zagrażają jej życiu. Szpital zapłaci za transport lotniczy i pani zostanie wysłana helikopterem do Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń w Gryficach. Tam udało nam się telefonicznie przygotować dla tej pani miejsce – powiedział.

źródło:

Zobacz więcej