RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Nie chcę psuć zabawy, ale...” Minister zdrowia Niemiec ostrzega turystów

Minister zaapelował też o odpowiedzialne zachowanie i noszenie maseczek (fot. Robin Utrecht/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn przestrzega rodaków przed lekkomyślnym podejściem do epidemii koronawirusa. „Niebezpieczeństwo drugiej fali jest realne” – zastrzega.

Prawie 300 nowych zakażeń. Są kolejne ofiary

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o kolejnych 299 potwierdzonych badaniami przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Minister zaapelował do Niemców o odpowiedzialne zachowanie. – „Proszę, zachowujcie dystans społeczny, przestrzegajcie zasad higieny i noście wszędzie tam, gdzie w zamkniętych pomieszczeniach jest takie zalecenie, maseczkę” – mówił.

Jak zaznaczył, zachowanie Niemców na Majorce, gdzie wielu turystów bawi się, nie przestrzegając ograniczeń, podnosi ryzyko infekcji.

„Nie chcę psuć zabawy, ale to naprawdę nie jest właściwy czas na to” – powiedział. Równocześnie podkreślił, że powracający z Majorki urlopowicze stanowią ryzyko dla innych podróżujących samolotem i osób po powrocie do kraju.

„Większość wie, że grupowe wyjazdy na Majorkę, duże imprezy, wymiana uścisku przy powitaniu czy robienie zakupów bez maseczki są teraz nie na miejscu” – mówił.

Jak informuje portal dw.com, tylko w ubiegłym tygodniu testowi na koronawirusa poddało się w Niemczech prawie pół miliona osób. To o 175 tys. więcej niż jeszcze cztery tygodnie temu. W niemieckich laboratoriach można testować obecnie 1,1 mln osób tygodniowo.

Tylko w ciągu ostatnich pięciu dni liczba przypadków koronawirusa wzrosła na całym świecie z 11 do ponad 12 mln.

źródło:
Zobacz więcej