RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Milionowa tłuszcza” i „bolszewicka masa”. Prezes miejskiej spółki o wyborcach Dudy

Gdańscy radni PiS domagają się dymisji prezesa miejskiej spółki (fot. Shutterstock/g_art08)

Prezes miejskiej spółki Gdańskie Usługi Komunalne Bartosz Piotrusiewicz po przegranej Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich zaatakował wyborców Andrzeja Dudy. W skandalicznym wpisie na Facebooku pisze o „pisowskiej okupacji” i nazywa polityków partii rządzącej kryminalistami. O samych wyborcach Andrzeja Dudy pisze jako „milionowej tłuszczy” i „bezkształtnej bolszewickiej masie” – informuje radiogdansk.pl. Jest reakcja władz miasta.

Nitras rozgoryczony wynikiem wyborów: Zwycięzca był na dopingu

Sztabowiec Rafała Trzaskowskiego porównał wyborczą wygraną Andrzeja Dudy do (nieuczciwego) zwycięstwa kanadyjskiego lekkoatlety w biegu na 100...

zobacz więcej

Wpis prezesa Gdańskich Usług Komunalnych na Facebooku nie jest dostępny publicznie. Jego screena opublikowało Radio Gdańsk na swojej stronie internetowej. Skandaliczny tekst Piotrusiewicz zilustrował grafiką sowieckiego żołnierza wbijającego bagnet w szyję orła z polskiego godła. Na sylwetce żołnierza umieszczono słowo „PiS”.

„Pisowska okupacja mojej ojczyzny trwa nadal. Podobnie jak Sowieci w 1939 roku, pisowscy kryminaliści próbują znaleźć legitymację wyborczą w wyborach, które uczciwe nie były” – napisał na Facebooku prezes spółki w 100 proc. zależnej od Gdańska.

W kolejnym akapicie dodał: „fakt, jest w moim kraju milionowa tłuszcza, która za 500 zł jest w stanie rzucić się z pianą w pysku drugiemu człowiekowi do gardła, podeptać wartości konstytucyjne, bliźniego zagryźć, skopać i zniszczyć i to w bezkształtnej bolszewickiej masie okupant szuka legitymacji i oparcia swojej niemoralnej i skorumpowanej władzy”.

Źródło: radiogdansk.pl
Radio Gdańsk zauważa, że nie jest to pierwsza skandaliczna wypowiedź Piotrusiewicza.

Tyszkiewicz: Wyborcy prezydenta Dudy „oszukani”, a Trzaskowskiego „godni”

Senator opozycji Wadim Tyszkiewicz nie może pogodzić się z demokratycznym werdyktem Polaków, którzy wybrali na kolejną kadencję prezydenta...

zobacz więcej

Prezes gdańskiej spółki przed rokiem odnosząc się do Marszu Równości w Białymstoku napisał, że Kościół „wespół z brunatnym rządem PiS hodują w Polsce heilujące bydło”. Z kolei w maju 2018 roku aktywistów z Rowerowej Metropolii nazwał „velofaszystami”, gdy ci domagali się wyjaśnień w sprawie roweru metropolitalnego Mevo.

W przeszłości Piotrusiewicz był także (do 2018 roku) radnym sejmiku pomorskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej. Teraz jego dymisji domagają się radni Gdańska z PiS, zdaniem których jego wpis „pokazuje skalę nienawiści”.

Zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak w rozmowie z Radiem Gdańsk zapewnia, że nie ma zgody na wypowiedzi, które mogą nosić znamiona mowy nienawiści. – W związku z tym poleciłem radzie nadzorczej wezwanie prezesa na rozmowę i ukaranie go naganą – dodał Grzelak.

źródło:
Zobacz więcej