RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski: Gratuluję prezydentowi wyniku; ta władza nie chce wyciągać ręki do nas

W poniedziałkowym wystąpieniu Rafał Trzaskowski powiedział, że wybory były nierówne i jednocześnie pogratulował wygranej Andrzejowi Dudzie. Życzył prezydentowi, który przy prawie 70 procentowej frekwencji otrzymał około 51 proc. głosów, aby wsłuchiwał się w głos obywateli. Stwierdził, że obecna „władza nie chce wyciągać ręki do nas”, i podzielił się zasłyszanymi informacjami o „planowanym ataku na samorządy”.

Tyszkiewicz: Wyborcy prezydenta Dudy „oszukani”, a Trzaskowskiego „godni”

Senator opozycji Wadim Tyszkiewicz nie może pogodzić się z demokratycznym werdyktem Polaków, którzy wybrali na kolejną kadencję prezydenta...

zobacz więcej

Kandydat KO nazwał swoich zwolenników ruchem obywatelskim. – Przy kolejnej potyczce uda nam się wygrać i wykorzystać tę nieprawdopodobną energię, która została przez te ostatnie miesiące wytworzona, bo tak naprawdę stworzył się pewien ruch obywatelski – powiedział i dodał, że dużą grupę stanowili młodzi ludzie, którzy głosowali po raz pierwszy.

Oświadczył, że „to jest dopiero początek drogi” – Chce wszystkim zapowiedzieć, że będziemy walczyć dalej, że to jest kolejny etap w naszej walce. Musimy odzyskać państwo z rąk jednej partii i na pewno to wszyscy zrobimy – zadeklarował.

Rafał Trzaskowski powiedział, że słyszał o „zaostrzeniu kursu”. – Niestety po wygranej słyszymy mnóstwo arogancji. Słyszymy wypowiedzi, które mówią o tym, że zostanie dokończony proces upolityczniania sądów, że będzie atak na samorządy. Niestety, ale ta władza nie chce wyciągać ręki do nas – mówił podczas wystąpienia Trzaskowski.

Wiceszef PO pogratulował prezydentowi Andrzejowi Dudzie wygranej, ale w kontekście własnej interpretacji sytuacji politycznej. – To jest olbrzymia szansa dla pana prezydenta, żeby uwolnić się od swojej partii politycznej i nie słuchać przez cały czas tylko jednej osoby, żeby wsłuchać się w głos obywateli i żeby wetować te ustawy, które będą atakować niezależne instytucje, atakować samorząd – oświadczył.

Nie przeszkodziło to politykowi PO złożyć obietnicy, że będzie pracował nad „zszyciem Polski i abyśmy nauczyli się ze sobą na nowo rozmawiać, bo jest na to olbrzymia szansa”.

źródło:
Zobacz więcej