RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tyszkiewicz: Wyborcy prezydenta Dudy „oszukani”, a Trzaskowskiego „godni”

Senator RP nazywa prezydenta Polski „pacynką” i „marionetką” (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Senator opozycji Wadim Tyszkiewicz nie może pogodzić się z demokratycznym werdyktem Polaków, którzy wybrali na kolejną kadencję prezydenta Andrzeja Dudę. Nazywa go „pacynką” i „marionetką”, a o jego wyborcach mówi, że dali się oszukać. „Jak mogłaś tak nisko upaść i się upodlić, Polsko?” – czytamy w zamieszczonym na Facebooku jego wpisie.

„Nie mogę się doczekać”. Mosbacher gratuluje prezydentowi Dudzie

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher pogratulowała w poniedziałek po południu reelekcji prezydentowi Andrzejowi Dudzie. „Nie...

zobacz więcej

Tyszkiewicz to były prezydent Nowej Soli, a obecnie senator opozycji niezwiązany z żadną partią.
„Polacy dali się kupić cwaniakom i hochsztaplerom za swoje własne pieniądze. Ale dopiero teraz, po wyborach, przyjdzie do zapłacenia prawdziwy rachunek. Nasz kraj jest pęknięty i rozdarty na pół. Przed nami trudne lata. Szkoda. Czas ucieka, a życie jest jedno” – tak brzmi komentarz senatora po niedzielnych wyborach.

Tyszkiewicz nazywa prezydenta Polski „pacynką” i „marionetką” „sterowaną z Nowogrodzkiej, która będzie posłusznie realizować plan odsuwania nas od cywilizowanej Europy”. Senator posuwa się jeszcze dalej, uderzając w wyborców Andrzeja Dudy. Sugeruje, że są pozbawieni honoru, bo poparli swojego kandydata ze względu na otrzymywane świadczenia. „Cena honoru i rozumu jest dość niska: 500 zł (przez 5 lat połowę wartości już zżarła inflacja) czy 800 zł raz do roku (mniej niż roczna rewaloryzacja za poprzednich rządów)” - twierdzi Tyszkiewicz.

Ubolewa nad tym, że wśród wyborców prezydenta Dudy byli także niegdysiejsi zwolennicy SLD. „Wybrałeś but i dyktaturę. Wybrałeś autorytaryzm zamiast wolności i demokracji, za którą ojcowie przelewali krew. Będzie bolało” - kończy wpis Tyszkiewicz. Z kolei tych, którzy głosowali na Rafała Trzaskowskiego, nazywa Polakami „godnymi”.

źródło:
Zobacz więcej