RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski pogratulował Dudzie wygranej w wyborach prezydenckich

Prezydent Warszawy, kandydat KO w wyborach prezydenckich Rafał Trzaskowski podczas wieczoru wyborczego w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Kandydat KO, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski pogratulował w poniedziałek po południu zwycięstwa wyborczego prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Oby ta kadencja była rzeczywiście inna – napisał Trzaskowski na Twitterze.

Trzaskowski zastąpi Budkę? Intrygujący wpis polityka PO

Rafał Trzaskowski przegrał wybory prezydenckie. W Platformie Obywatelskiej już zaczęły się pierwsze rozliczenia za porażkę, której – według...

zobacz więcej

PKW podała po południu na swej stronie internetowej wyniki z 99,98 proc. obwodów. Prezydent Andrzej Duda otrzymał 51,12 proc. głosów, Trzaskowski - 48,88 proc.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej podziękował na Twitterze swoim wyborcom; pogratulował też zwycięstwa swego konkurentowi. „Prawie 10 mln głosów. Za wszystkie i za każdy z osobna serdecznie dziękuję. Dziękuję też za niesamowitą energię, jaką wspólnie udało nam się wyzwolić przez tych kilka tygodni. Jeszcze będzie przepięknie!” – napisał Trzaskowski.

„Gratuluję wygranej Andrzejowi Dudzie. Oby ta kadencja była rzeczywiście inna” – dodał.

źródło:

Zobacz więcej