RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w urzędzie miasta. Dziewięcioro zarażonych

Z tego powodu niektóre wydziały obsługujące petentów nie pracują (fot. PAP/Leszek Szymański, zdjęcie ilustracyjne)

16 pracowników Urzędu Miasta Wielunia zostało poddanych kwarantannie, a u dziewięciorga z nich wykryto SARS-CoV-2. Trwają badania urzędników – powiedział burmistrz Paweł Okrasa.

Wesele i pogrzeby. Wygaszono kilka ognisk koronowirusa w kraju

W siedmiu województwach udało się wygasić ogniska zakażenia koronawirusem, m.in. w zakładzie opiekuńczo-leczniczym i produkcyjnym – podało...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Z powodu potwierdzonych dziewięciu przypadków koronawirusa i siedmiu podejrzeń infekcji patogenem SARS-CoV-2 trwają badania pracowników Urzędu Miasta Wielunia. 16 chorych i przebywających na kwarantannie urzędników czuje się dobrze – poinformował burmistrz Wielunia Paweł Okrasa.

Niektóre wydziały obsługujące petentów nie pracują.

– Mamy problem w urzędzie stanu cywilnego, w wydziale spraw obywatelskich, ponieważ wszyscy urzędnicy stamtąd, w sumie osiem osób, zostali skierowani na kwarantannę i badania wymazowe w kierunku koronawirusa. W wydziale gospodarki komunalnej u dwóch osób stwierdzono SARS-CoV-2. Dziewięć osób z działu podatkowego też zostało poddanych kwarantannie – powiedział burmistrz Wielunia.

– Na razie z powodu zakażenia koronawirusem lub podejrzenia SARS-CoV-2 nie pracuje 16 z blisko 60 urzędników, ale ciągle trwają badania. Już wiem, że jutro kilka osób wraca do pracy – mówił Paweł Okrasa.

W środę i czwartek wieluńskich urzędników czeka kolejna tura pobierania próbek do badań na koronawirusa.

źródło:

Zobacz więcej