RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski zastąpi Budkę? Intrygujący wpis polityka PO

Czas rozliczeń w PO (fot. Filip Radwanski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images))

Rafał Trzaskowski przegrał wybory prezydenckie. W Platformie Obywatelskiej już zaczęły się pierwsze rozliczenia za porażkę, której – według niektórych sondaży – miało przecież nie być. Jeden z czołowych polityków Platformy Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz zasugerował na Twitterze, że partia może potrzebować nowego lidera.

Spełniona przepowiednia Schetyny. „Wybory wygrywa się w Końskich”

W gminie Końskie w województwie świętokrzyskim zdecydowanym zwycięzcą wyborów prezydenckich okazał się Andrzej Duda, którego poparło ponad 61 proc....

zobacz więcej

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała o wynikach drugiej tury – cząstkowych i nieoficjalnych z 99,97 proc. wszystkich komisji wyborczych – wyborów na prezydenta. Według danych PKW wygrał Andrzej Duda, który zdobył 51,21 proc. wszystkich głosów.

Rafał Trzaskowski uzyskał 48,79 proc. głosów. Taki wyniki zaskoczył środowisko Platformy Obywatelskiej, niektórzy politycy wprost zasugerowali, że wyniki wyborów mogą być „sfałszowane”. Dziwi fakt, że jeszcze kilka dni temu niektóre przedwyborcze sondaże pokazywały, że to wiceszef PO jest liderem w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego.

Wymowną sugestię na Twitterze zamieścił Bartłomiej Sienkiewicz, były koordynator służb specjalnych w rządzie PO-PSL, były minister spraw wewnętrznych, a teraz poseł PO.

„Wybory za nami. Dość smędzenia na tłiterku, pora wziąć się szybko do roboty. 10 milionów ludzi jest do ogarnięcia, nie można nikogo stracić. I jest lider tych 10 milionów” – napisał polityk.

Nie wiadomo, czy Sienkiewiczowi chodziło o to, że partia potrzebuje nowego lidera. Obecnie Platformą zarządza Borys Budka, który przejął schedę po Grzegorzu Schetynie.

źródło:
Zobacz więcej