RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Zwycięstwo ważne w walce cywilizacji”. Bąkiewicz pogratulował prezydentowi wygranej

Stowarzyszenie Roty Marszu Niepodległości pogratulowało prezydentowi Andrzejowi Dudzie wygranej w drugiej turze wyborów. Prezes Stowarzyszenia Robert Bąkiewicz powiedział podczas konferencji prasowej w Krakowie, że to zwycięstwo sił patriotycznych, do którego przyczyniły się także głosy narodowców. Jak dodał, środowisko narodowe oczekuje od prezydenta Andrzeja Dudy realizacji kilku postulatów oraz dotrzymania obietnic złożonych w kampanii wyborczej.

Przepływy elektoratu z pierwszej tury. Kogo poparli wyborcy Bosaka, kogo Hołowni?

Większość wyborców, którzy dwa tygodnie temu głosowali na kandydata Konfederacji, w drugiej turze wyborów poparło Andrzeja Dudę. Z kolei...

zobacz więcej

Jak ocenił Bąkiewicz, zwycięstwo Andrzeja Dudy jest „ważne w walce cywilizacji, dwóch zupełnie różnych wizji Polski”. Prezes stowarzyszenia dodał, że elektorat narodowy oczekuje od prezydenta realizacji kilku postulatów.

– Po pierwsze, ochrona życia od poczęcia. Będziemy się tu starali z panem prezydentem współpracować, wspierać go. To jest ważny moment, by taką ustawę chroniącą życie od poczęcia w tej cwhili wprowadzić – mówił.

– Druga rzecz to ochrona Polski przed roszczeniami organizacji żydowskich. Trzecia sprawa to wypowiedzenie konwencji stambulskiej, konwencji genderowej, zmieniającej zupełnie obyczajowość społeczeństwa – dodał.

Rano PKW poinformowała na podstawie 99,97 procent protokołów, że prezydent Andrzej Duda uzyskał 51,21 procent głosów w wyborach prezydenckich. Jego konkurent Rafał Trzaskowski otrzymał poparcie na poziomie 48,79 procent.

źródło:
Zobacz więcej