RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zderzenie osobówki z mini crossem. Dziewięciolatek trafił do szpitala

Tomaszowska policja przyjęła w niedzielę wieczorem zgłoszenie o zderzeniu osobówki z motocyklem (fot. Policja łódzka)

Dziewięciolatek trafił z poważnymi obrażeniami do szpitala po tym, jak kierowany przez niego motocykl crossowy uderzył w bok samochodu osobowego – poinformowała łódzka policja. Do wypadku doszło we wsi Teodorów w powiecie tomaszowskim.

Samochody zderzyły się tuż przed parą z dzieckiem [WIDEO]

Para pchająca wózek dziecięcy o włos uniknęła wypadku w Phoenix w stanie Arizona w USA. Lokalna policja opublikowała wideo z monitoringu, na którym...

zobacz więcej

Tomaszowska policja przyjęła w niedzielę wieczorem zgłoszenie o zderzeniu osobówki z motocyklem. Funkcjonariusze ustalili, że niezarejestrowanym jednośladem typu mini cross kierował dziewięcioletni mieszkaniec gminy Brójce. Pojazd nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Jak podała policja, „chłopiec wyjeżdżając z podporządkowanej drogi gruntowej na trasę relacji Teodorów-Kotliny nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu drogą powiatową w kierunku Kotlin osobowemu volkswagenowi”. Samochodem kierował 70-letni mieszkaniec gminy Będków.

Chłopiec ma poważne urazy. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowano go do szpitala w Łodzi.

Policja przypomina, że „czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, który jednocześnie dla rodziców lub opiekunów powinien być czasem zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach, ale również sposobie spędzania wolnego czasu”.

Nadzór dorosłego jest konieczny, aby ustrzec dziecko przed nieszczęśliwym wypadkiem. Jak zaznaczono, „dzieci nie mają jeszcze wypracowanej jak osoba dorosła zdolności przewidywania następstw pewnych zachowań oraz ich ewentualnych konsekwencji”.

źródło:
Zobacz więcej