RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Premier Czech gratuluje prezydentowi Dudzie zwycięstwa

Przedstawiciele czeskich władz pogratulowali Dudzie (fot. PAP/EPA/Tomasz Gzell)
Przedstawiciele czeskich władz pogratulowali Dudzie (fot. PAP/EPA/Tomasz Gzell)

Gratuluję Andrzejowi Dudzie ponownego wyboru na urząd Prezydenta RP. Cieszę się na dalszą współpracę naszych Państw w ramach Grupy Wyszehradzkiej – napisał na Twitterze w języku polskim Andrej Babisz, premier Czech. Gratulacje przekazał również rzecznik czeskiego prezydenta.

Czy Trzaskowski przyjmie zaproszenie do pałacu? Komentarz Szydło

Andrzej Duda jako drugi prezydent po 1989 r. został powtórnie wybrany i to jest jego ogromny osobisty sukces i jego zasługa – mówiła w TVP...

zobacz więcej

„Niech żyje Polska!” – napisał na Twitterze rzecznik prezydenta Czech Milosza Zemana Jirzi Ovczaczek, który w imieniu przebywającego na urlopie prezydenta Zemana komentuje najważniejsze wydarzenia.

Po opublikowaniu wyników z 99,7 proc. polskich komisji wyborczych, rzecznik napisał, że zwycięstwo Dudy jest dobrą wiadomością dla Polski, Czech i Grupy Wyszehradzkiej. Wpisowi towarzyszy zdjęcie prezydentów Dudy i Zemana.

Gratulacje po opublikowaniu cząstkowych wyników wyborów złożył również premier Czech Andrej Babisz.

Czeskie media elektroniczne i portale informacyjne podkreślają w pierwszych doniesieniach po opublikowaniu danych przez Państwową Komisję Wyborczą, że w wyborach uczestniczyło ponad 68 proc. uprawnionych obywateli.

„Zwycięstwo Dudy oznacza potwierdzenie silnej pozycji rządzącej narodowo-konserwatywnej partii Prawo i Sprawiedliwość, która w ostatnich latach objęła większość kluczowych stanowisk życia publicznego” – stwierdziła agencja CTK.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej