RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Czy Trzaskowski przyjmie zaproszenie do pałacu? Komentarz Szydło

Andrzej Duda jako drugi prezydent po 1989 r. został powtórnie wybrany i to jest jego ogromny osobisty sukces i jego zasługa – mówiła w TVP europoseł Beata Szydło, odnosząc się do cząstkowych wyników wyborów prezydenckich, podanych chwilę wcześniej przez Państwową Komisję Wyborczą.

Zybertowicz skomentował wyniki wyborów. „To wstrząs”

To wstrząs, że 50 proc. moich rodaków głosowało na kandydata, w którego sztabie nikt nie uznał za stosowne pojawienie się na wieczorze wyborczym z...

zobacz więcej

Zgodnie z danymi podanymi w poniedziałek rano przez PKW na podstawie danych z 99,97 proc. obwodów Andrzej Duda zdobył 51,21 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski – 48,79 proc. Głosów.

– Szczęśliwy poniedziałek, szczęśliwy poranek, zwycięstwo, sukces; trzeba się cieszyć, to jest dobra wiadomość dla Polski – mówiła na antenie TVP 1 Beata Szydło. Dopytywana, czy jej zdaniem coś jeszcze może się zmienić w tych wynikach, Szydło oceniła, że pewnie będą jeszcze jakieś drobne zmiany, ale jej zdaniem ten poziom różnicy pomiędzy kandydatami zostanie utrzymany.

– Oceniam, że to jest bardzo dobry wynik pana prezydenta Andrzeja Dudy – mówiła podkreślając, że kampania była bardzo trudna i brutalna. – Musimy sobie zdawać sprawę, że Andrzej Duda stanął przeciwko wszystkim, a właściwie wszyscy byli przeciwko niemu – oceniła. – Zmierzenie się z całym anty-PiS-em to jest naprawdę wyzwanie – dodała.

– Andrzej Duda jako drugi prezydent po 1989 r. został powtórnie wybrany i to jest jego ogromny osobisty sukces i jego zasługa, ponieważ otrzymał po raz kolejny zaufanie Polaków – podkreśliła. Zdaniem europoseł, jest to potwierdzenie tego, że pięć lat prezydentury zostało dobrze ocenione.

Spełniona przepowiednia Schetyny. „Wybory wygrywa się w Końskich”

W gminie Końskie w województwie świętokrzyskim zdecydowanym zwycięzcą wyborów prezydenckich okazał się Andrzej Duda, którego poparło ponad 61 proc....

zobacz więcej

Szydło mówiła także o dwóch wizjach Polski, które starły się w tych wyborach prezydenckich. W tym kontekście jej zdaniem dobrym gestem prezydenta było zaproszenia do Pałacu Prezydenckiego jego kontrkandydata.

Była premier pozytywnie oceniła także deklarację Trzaskowskiego, że skorzysta z tego zaproszenia i przyjdzie do Pałacu po ogłoszeniu oficjalnych wyników.

– Rozumiem, że tutaj przeważył przede wszystkim interes partyjny – powiedziała Szydło. Jej zdaniem Trzaskowski „zrobił to z partyjnego punktu widzenia”, ponieważ w tej chwili – jako wiceprzewodniczący i twarz Platformy Obywatelskiej – będzie pewnie miał za zadanie odbudowywać Platformę.

Szydło przypomniała także, że Trzaskowski wielokrotnie podkreślał w kampanii wyborczej, że zależy mu na łączeniu, a nie dzieleniu; oceniła, że odrzucanie gestu „wyciągniętej dłoni prezydenta” jest „troszeczkę w dysonansie” do tych deklaracji.

Na uwagę, że zgodnie z wynikami wyborów niemal pół Polski stoi za Rafałem Trzaskowskim, Szydło podkreśliła, że „tego nie można lekceważyć”.

– Stąd między innymi bardzo się cieszę z tej inicjatywy pana prezydenta, bo Andrzej Duda w tej chwili jako prezydent RP jest najbardziej predystynowany do tego, żeby próbować tę Polskę podzieloną na pół w jakiś sposób łączyć – powiedziała.

źródło:
Zobacz więcej