Letnia odsłona darmowych kursów Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy

Instruktorami są czynni ratownicy medyczni (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza na bezpłatne szkolenia podstawowe Wrocławskiej Akademii Pierwszej Pomocy. Instruktorami są czynni ratownicy medyczni, którzy dzielą się swoją wiedzą popartą ogromnym doświadczeniem. Organizatorzy do udziału zapraszają osoby dorosłe mieszkające bądź pracujące we Wrocławiu.

Ćwiczenia grupy operacyjnej SOK [WIDEO]

„Kierowani są tam, gdzie mamy największe zagrożenie”.

zobacz więcej

Jest to cykl szkoleń dla mieszkańców Wrocławia i osób przebywających w mieście, w różnym wieku. Kurs prowadzą wykształceni ratownicy medyczni z wieloletnim doświadczeniem, który pokazują, jak reagować  w momencie, kiedy ktoś nie oddycha. 

Jego tematyka obejmuje pierwszą pomoc w sytuacjach nagłych takich jak: nagłe zatrzymanie krążenia, użycie AED, urazy, napad drgawkowy. Są to zatem zdarzenia, do których może dojść na ulicy, podczas wyjazdu na wakacje, a także w pracy czy na uczelni.

Zajęcia są dostosowane do poziomu wiedzy i umiejętności grupy. Celem Akademii jest także szerzenie poczucia odpowiedzialności i empatii względem anonimowych osób, które potrzebują pomocy w nagłych wypadkach na ulicy.

Na kurs składają się:

- udział w spotkaniu online, które odbywa się w czwartek i trwa 3 godziny.

- trening zdobytych umiejętności na fantomie, który organizatorzy wypożyczają kursantom 

  Każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu. Na szkolenie można się zapisać poprzez stronę wcrs.wroclaw.pl.

źródło:
Zobacz więcej