RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Müller: Wygrana Dudy to gwarancja konstruktywnej współpracy rządu z prezydentem

Rzecznik rządu skomentował wyniki wyborów prezydenckich z 99,97 proc. obwodów (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Rzecznik rządu skomentował wyniki wyborów prezydenckich z 99,97 proc. obwodów (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Wygrana prezydenta Andrzeja Dudy to przede wszystkim gwarancja konstruktywnej współpracy między rządem i prezydentem – tak rzecznik rządu Piotr Müller skomentował wyniki wyborów prezydenckich z 99,97 proc. obwodów. Wskazują one, że wybory wygrał Andrzej Duda.

Są nieoficjalne wyniki PKW. To już pewne, Andrzej Duda wygrywa wybory

Wybory prezydenckie 2020 wygrał Andrzej Duda – poinformowała PKW, informując o nieoficjalnych cząstkowych wynikach wyborów z 99,97 proc. komisji....

zobacz więcej

Z danych PKW z 99,97 proc. obwodów wyborczych wynika, że w drugiej turze wyborów prezydenckich ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zdobył 51,21 proc. głosów, a kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski – 48,79 proc.

Zdaniem rzecznika rządu taki wynik zagwarantuje w kolejnej kadencji „konstruktywną współpracę” prezydenta z rządem.

– Wygrana prezydenta Andrzeja Dudy to przede wszystkim gwarancja konstruktywnej współpracy pomiędzy rządem i prezydentem. Jest ona niezbędna w kontekście globalnych wyzwań Polski w następnych kilku latach – powiedział Müller.

– To również kontynuacja stabilnej polityki międzynarodowej, która jest niezwykle istotna w dobie światowego kryzysu gospodarczego – dodał rzecznik rządu.

źródło:

Zobacz więcej