RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Palestyna: Rosnąca liczba zakażeń powodem wprowadzenia godziny policyjnej

Policja pilnuje przestrzegania zasad kwarantanny na ulicach Ramallah w środkowej Palestynie (fot. Issam Rimawi/Anadolu Agency via Getty Images)

Władze Autonomii Palestyńskiej ogłosiły w niedzielę przedłużenie kwarantanny na Zachodnim Brzegu, by walczyć z rosnącą liczbą przypadków zakażenia koronawirusem. Dodatkowo zostanie wprowadzona godzina policyjna obowiązująca w nocy i w weekendy.

Przełom w walce z COVID-19? Zidentyfikowano kolejne przeciwciała

Międzynarodowy zespół badaczy zidentyfikował silnie działające przeciwciała, które neutralizują koronawirusa i poznał sposób ich powstawania....

zobacz więcej

– Zabronione będzie przemieszczanie się codziennie między 20 a 6 rano we wszystkich cześciach Palestyny – powiedział rzecznik prasowy rządu palestyńskiego Ibrahim Melhem na konferencji prasowej.

Kwarantanna na Zachodnim Brzegu została wprowadzona 3 lipca i była już raz przedłużana. Władze jednak zdecydowały w niedzielę, że będzie obowiązywała przez kolejne dwa tygodnie.

Godzina policyjna będzie obowiązywała codziennie od godz. 20 do 6 rano, a w weekendy przez cały dzień, jednak w głównych miastach, takich jak Ramallah, Hebron, Nablus i Betlejem ograniczenie będzie trwało przez cały tydzień.

Otwarte będą mogły być piekarnie i apteki.

Ściśle zabronione będzie organizowanie pogrzebów, ślubów i innych uroczystości - zaznaczył Melhem dodając, że Palestyńczycy nie będą również mogli udawać się do pracy do położonych na terenie Zachodniego Brzegu izraelskich osiedli.

Palestyńskie ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę, że koronawirusem zakaziło się tam 6150 osób, spośród których 33 zmarły.

W sąsiednim Izraelu bilans epidemii wynosi 38 600 infekcji i ponad 360 zgonów - podaje agencja AFP.

źródło:

Zobacz więcej