RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Eksplozja i pożar na pokładzie okrętu US Navy. Jest wielu rannych [WIDEO]

Przyczyna zdarzenia na razie nie jest znana (fot. PAP/EPA/SAN DIEGO FIRE DEPARTMENT / HANDOUT)

Siedemnastu marynarzy i czterech cywilów zostało rannych w wyniku eksplozji, do której doszło na pokładzie okrętu desantowego Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. USS Bonhomme Richard stanął w płomieniach.

Kolejny okręt podwodny dla Egiptu. Jest zgoda rządu Niemiec

Niemiecki rząd zgodził się na dostarczenie Egiptowi kolejnego zbudowanego w Niemczech okrętu podwodnego – poinformowała w czwartek agencja dpa....

zobacz więcej

Do incydentu doszło na pokładzie okrętu klasy Wasp zacumowanym w porcie w San Diego w Kalifornii. Lokalna straż pożarna otrzymała zgłoszenie około godziny 9 rano w niedzielę czasu lokalnego (godz. 18 czasu polskiego). Trwa akcja gaśnicza. W mediach społecznościowych publikowane są filmy, na których widać kłęby dymu unoszące się nad portem.

Dowództwo bazy marynarki wojennej przekazało na Twitterze, że siedemnastu marynarzy i czterech cywilów trafiło do szpitala z obrażeniami niezagrażającymi życiu. Podczas incydentu na pokładzie znajdowało się około 160 członkow załogi. Wszyscy zostali ewakuowani.

Telewizja NBC News podała, że stojące obok okręty USS Fitzgerald oraz USS Russell zostały przestawione na inne stanowiska, żeby pożar nie rozprzestrzenił się na ich pokłady. Rzeczniczka bazy w San Diego Krishna Jackson oświadczyła, że USS Bonhomme Richard przechodził okresowy przegląd.

Przyczyny eksplozji i pożaru na razie nie są znane.

źródło:
Zobacz więcej