RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Kwestionowanie wyników to gol samobójczy PO”

Rafał Trzaskowski zamierza spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą dopiero po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów (fot. REUTERS/Aleksandra Szmigiel)

Prezydent Andrzej Duda zaprosił Rafała Trzaskowskiego do Pałacu Prezydenckiego. W niedzielę do takiego spotkania nie dojdzie.– W polityce jak w sporcie. Trzeba umieć przegrać. Rafał Trzaskowski powinien pogratulować prezydentowi Andrzejowi Dudzie, powinni pokazać, że jest już po wyborach, że emocje opadają, że będą pracować dla dobra Polski. Kwestionowanie wyniku wyborów to najgorsza z możliwych taktyk i gol samobójczy dla Trzaskowskiego i PO – powiedział portalowi tvp.info eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki.

Poseł KO mówi o brakujących pieczątkach. „Opozycja nie pogodzi się z przegraną”

Choć z sondażu exit poll wynika, że to Andrzej Duda zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich, kandydat PO Rafał Trzaskowski nadal jest...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

– Walka już nie trwa. Wybory się skończyły panie Rafale już dwie godziny tematu. Teraz są liczone głosy. Teraz jest czas na współpracę, a nie walkę i kampanię wyborczą. Fundowanie w Polsce nowego Miami, tak jak to było za czasów prezydenta George’a W. Busha i jego pojedynku z Alem Gorem z Partii Demokratycznej, w Polsce nie przejdzie. To zły scenariusz dla Polski. Politycy PO powinni to wiedzieć – dodał Czarnecki.

W 2000 roku głosy wyborców z Florydy zaważyły na wyniku wyborów prezydenckich. Wielu zwolenników Demokratów to kwestionowało z powodu rzekomo wadliwych kart do głosowania. Po ponownym przeliczeniu głosów różnica między Bushem a Gore’em na Florydzie wyniosła zaledwie 537 głosów. Ostatecznie o przyznaniu głosów elektorskich zdecydował Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych. Prezydentem został Republikanin George W. Bush.

Politycy Koalicji Obywatelskiej, tacy jak Mirosław Suchoń, już mówią o licznych nieprawidłowościach. Na niektórych kartach do głosowania miało m.in. brakować pieczątek. Czy wynik wyborów będzie kwestionowany? – Istnieje niebezpieczeństwo tak małej różnicy głosów, że każdy ze sztabów przegranych może to kwestionować. Pytanie na ile udokumentowane mogą być te nadużycia, o których jest mowa dzisiaj. Mamy możliwość rejestracji różnych rzeczy chociażby telefonem komórkowym – mówił nam senator PSL Jan Filip Libicki.

Czy kandydat KO niezależnie od wyniku stanie się nowym liderem Platformy Obywatelskiej? – Rafał Trzaskowski z całą pewnością tchnął nowe życie w Platformę Obywatelską. Jest dzisiaj głównym politykiem PO. Choć przewodniczącym pozostaje Borys Budka, to za Rafałem Trzaskowskim stoi prawie 10 milionów głosów. Za Borysem Budką taka liczba głosów nie stoi. Jest rzeczą oczywistą, że wyrasta na lidera PO – stwierdził senator Libicki.

źródło:
Zobacz więcej