RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Bosak: Wydaje mi się, że prezydent Andrzej Duda obroni swój mandat

Gorące komentarze sondażowych wyników drugiej tury wyborów (fot. Flickr/Andrzej Duda)

– Wydaje mi się, że prezydent Andrzej Duda obroni swój mandat – ocenił kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak, mówiąc o niewielkiej różnicy głosów między kandydatami w drugiej turze. – Jeśli to się odwróci, to będzie duże zaskoczenie – stwierdził.

Nie dojdzie do wieczornego spotkania Duda-Trzaskowski. Kandydat PO zabrał głos

Rafał Trzaskowski chce dzisiejszy wieczór spędzić z rodziną – poinformował szef sztabu kandydata PO Cezary Tomczyk w odpowiedzi na zaproszenie do...

zobacz więcej

Bosak przyznał, że do rana różnica pomiędzy kandydatami z pewnością się zmieni. Ale ocenił, że wygranym będzie urzędujący prezydent.

Zdaniem Krzysztofa Bosaka „zwycięstwo tak niewielką przewagą pokazuje spadek czy brak zaufania do urzędującego prezydenta”. – Obóz rządzący powinien wyciągnąć z tego wnioski. Także z tego, że wielu moich wyborców nie czuło żadnego pokrewieństwa z prezydentem, mimo, że prezydent Andrzej Duda przez pięć lat kadencji przedstawiał się jako reprezentant prawicy. Wielu z nich oddało głosy nieważne lub nie poszli do głosowania, wielu głosowało przeciwko prezydentowi Dudzie. To wszystko powinno dać do myślenia partii rządzącej – wskazał.

Bosak nie chciał powiedzieć, komu kibicuje w tym starciu. Jego zdaniem Polacy nie mieli „dobrego kandydata”.

źródło:
Zobacz więcej