RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ziobro: Nie powinno być tak, że część mediów staje się sztabem wyborczym

– Musimy zadbać o podstawowe mechanizmy działania demokracji, do nich należy na pewno rzetelne informowanie o tym, co dzieje się realnie w obszarze władzy publicznej w Polsce – powiedział min. Zbigniew Ziobro, zapytany przez reportera TVP podczas wieczoru wyborczego Andrzeja Dudy w Pułtusku o kwestię repolonizacji mediów. – Nie powinno być tak, że część mediów staje się tak naprawdę sztabem wyborczym jednego z konkurentów; nie możemy udawać, że tego nie widzimy – wskazał.

PKW informuje, kiedy będą oficjalne wyniki. Jeden ważny szczegół

Kolejna konferencja Państwowej Komisji Wyborczej odbędzie się już po otrzymaniu wszystkich protokołów od obwodowych komisji – poinformowała...

zobacz więcej

Minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro odpowiadał na pytanie, czy w sytuacji, gdy obóz Zjednoczonej Prawicy ugruntowuje swoją pozycję na scenie politycznej, sprawa replonizacji mediów stanie się w najbliższym czasie przedmiotem dyskusji parlamentarnej.

– Naszą troską powinna byc ta zmiana, którą staraliśmy się realizować w zakresie poprawy jakości życia polskich rodzin: 500 Plus, 300 Plus, trzynasta emerytura i wiele innych programów, które temu służyły. Ale my musimy zadbać też o podstawowe mechanizmy działania demokracji i do nich należy na pewno rzetelne informowanie o tym, co dzieje się realnie w obszarze władzy publicznej w Polsce, też w czasie kampanii wyborczych – powiedział.

– Ja nie chcę tutaj przedstawiać jakichś recept, ale na pewno przed nami jest czas na poważną debatę, zastanowienie się, dyskusję, wyciągnięcie wniosków. Nie powinno być tak, że część mediów staje się tak naprawdę sztabem wyborczym jednego z konkurentów i prowadzi do tego czarną, brudną kampanię wymierzoną w urzędującego prezydenta – powiedział Zbigniew Ziobro.

Dodał, że „jeżeli zamkniemy na to oczy, nie wyciągniemy z tego wniosków, to się powtórzy i za trzy lata czy za pięć lat, kiedy będą kolejne wybory, wynik już może być przesądzony, ale w zupełnie innym kierunku, niż dzisiaj pokazują wstępnie sondaże”.

– Dlatego takie myślenie nie może być nam obce. Nie możemy zamknąć oczu i udawać, że tego nie widzimy – powiedział minister.

źródło:
Zobacz więcej