RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent mówił o pojednaniu. Trzaskowski: Będziemy dalej walczyć

Jestem przekonany, że odmienimy Polskę, bo jak raz się obudziliśmy, to już nikt nas nie uśpi – powiedział kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski podczas wyboru wyborczego. Dodał, że jest przekonany o zwycięstwie. Początkowo zaatakował swoich przeciwników politycznych, by na koniec ocenić, że w polityce „nie powinno być wrogów”.

Pojednawczy gest prezydenta. Zaprasza konkurenta do Pałacu Prezydenckiego

– Czekamy na oficjalne wyniki wyborów, ale ja chcę w tym momencie zaprosić do Pałacu Prezydenckiego pana Rafała Trzaskowskiego z jego małżonką. Na...

zobacz więcej

Według sondażu exit poll kandydat Koalicji Obywatelskiej otrzymał w niedzielnych wyborch 49,6 proc. głosów, a prezydent Andrzej Duda – 50,4.

Rafał Trzaskowski podziękował wszystkim, którzy na niego zagłosowali. – Bez was nie bylibyśmy tam, gdzie jesteśmy – mówił do zebranych na wieczorze wyborczym w Warszawie.

Zaatakował też swoich przeciwników politycznych. – Mieli absolutnie wszystko, tonę pieniędzy, cały aparat państwa, a my mieliśmy społeczeństwo obywatelskie i zdrowy rozsądek – powiedział.

Zadeklarował, że cokolwiek się stanie, będzie dalej walczyć o wolne sądy, w obronie praw kobiet, a także zawsze będzie stał po stronie słabszych.

– Chciałbym serdecznie podziękować za to, że udało nam się prowadzić tę kampanię w takim stylu; mimo tego, że z tamtej strony była propaganda, my umieliśmy wyciągnąć rękę do innych i dzisiaj z tego miejsca dziękuję panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie za to, że prowadziliśmy tę kampanię; żałuję, że nie udało nam się spotkać, ale przeciwników politycznych trzeba również docenić – mówił Trzaskowski.

Kandydat KO podkreślał, że „w polityce powinni być przeciwnicy, bo to normalne, ale nie powinno być wrogów”. – Niezależnie od tego, co się stanie, ja zawsze będę wyciągał rękę do tych, którzy myślą inaczej – dodał.

O wyciąganiu ręki mówił też podczas swojego wieczoru wyborczego prezydent Andrzej Duda. – Zapraszam Rafała Trzaskowskiego wraz z małżonką do Pałacu Prezydenckiego w niedzielę na godz. 23; chcę żebyśmy podali sobie ręce i żeby ten uścisk dłoni zakończył tę kampanię – powiedział.

Szef sztabu Rafała Trzaskowskiego Cezary Tomczyk poinformował jednak, że kandydat KO wieczór chce spędzić z rodziną. Rafał Trzaskowski zamierza spotkać się z Andrzejem Dudą dopiero po ogłoszeniu oficjalnych wyników przez Państwową Komisję Wyborczą.

źródło:
Zobacz więcej