RAPORT

Wojna na Ukrainie

Przepływy elektoratu z pierwszej tury. Kogo poparli wyborcy Bosaka, kogo Hołowni?

Analiza danych sondażu exit poll (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Analiza danych sondażu exit poll (fot. Attila Husejnow/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Większość wyborców, którzy dwa tygodnie temu głosowali na kandydata Konfederacji, w drugiej turze wyborów poparło Andrzeja Dudę. Z kolei zdecydowana większość elektoratu Szymona Hołowni poparła teraz Rafała Trzaskowskiego.

Exit poll: Andrzej Duda z niewielką przewagą

Najwięcej głosów w drugiej turze wyborów prezydenckich zdobył Andrzej Duda – wynika z sondażu exit poll pracowni Ipsos. Ubiegający się o reelekcję...

zobacz więcej

Znamy już wyniki sondażowe exit poll po zakończeniu głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich. Z badania wynika, że minimalnie więcej głosów uzyskał prezydent Andrzej Duda – 50,4 proc. Z kolei na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 49,6 proc. badanych.

Badanie exit poll uwzględniło również przepływ elektoratu z pierwszej tury wyborów prezydenckich. Z analizy wynika, że 84,2 proc. wyborców Roberta Biedronia zagłosowało dziś na Rafała Trzaskowskiego. Z kolei na Andrzeja Dudę głosowało 15,8 proc. elektoratu Lewicy.

Większość wyborców Krzysztofa Bosaka z Konfederacji (51,5 proc.) poparło Dudę. Na kandydata PO głosowało 48,5 proc. tych, którzy przed dwoma tygodniami wskazali na Bosaka.

99,1 proc. wyborców Andrzeja Dudy z pierwszej tury zagłosowało dziś tak samo. Z badania wynika, że na Trzaskowskiego głosowało w drugiej turze 0,9 proc. tych, którzy 28 czerwca zagłosowali na Dudę.

Elektorat Szymona Hołowni w większości poparł wiceszefa PO – 85,5 proc. Wyborcy byłego prezentera TVN nielicznie poparli Andrzeja Dudę – 14,5 proc.

Również większość wyborców szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza poparło Trzaskowskiego (76,7 proc.). 23,3 proc. wyborców lidera ludowców dziś poparło Andrzeja Dudę.

99,3 proc. wyborców Trzaskowskiego z pierwszej tury wyborów zagłosowało dziś w ten sam sposób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej