RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pojednawczy gest prezydenta. Zaprasza konkurenta do Pałacu Prezydenckiego

– Czekamy na oficjalne wyniki wyborów, ale ja chcę w tym momencie zaprosić do Pałacu Prezydenckiego pana Rafała Trzaskowskiego z jego małżonką. Na godzinę 23. Ja wiem, że to późno, ale nikt z nas pewnie nie będzie do późnych godzin spał. Chciałem zaprosić pana Rafała Trzaskowskiego, żebyśmy sobie podali rękę, żeby ten uścisk dłoni zakończył tę kampanię – powiedział prezydent Andrzej Duda po ogłoszeniu wyników sondażowych.

Prezydent mówił o pojednaniu. Trzaskowski: Będziemy dalej walczyć

Jestem przekonany, że odmienimy Polskę, bo jak raz się obudziliśmy, to już nikt nas nie uśpi – powiedział kandydat KO na prezydenta Rafał...

zobacz więcej

– Nie musi być zgodności poglądów, ale bardzo proszę o szacunek, o to, byśmy się nawzajem szanowali, żebyśmy umieli wyciągnąć do siebie rękę, żebyśmy umieli ze sobą rozmawiać, żebyśmy nie obrażali siebie i innych, patrzyli na drugiego Polaka z szacunkiem, patrząc na niego jako na człowieka, który ma godność i którego zdanie też trzeba uszanować i zrozumieć, że może mieć inne zdanie niż my. O to was proszę – mówił prezydent.

– Czekamy na oficjalne wyniki wyborów, ale ja chcę w tym momencie zaprosić do Pałacu Prezydenckiego pana Rafała Trzaskowskiego z jego małżonką. Na godzinę 23. Ja wiem, że to późno, ale nikt z nas pewnie nie będzie do późnych godzin spał. Chciałem zaprosić pana Rafała Trzaskowskiego, żebyśmy sobie podali rękę, żeby ten uścisk dłoni zakończył tę kampanię – dodał.

– Gratuluję Rafałowi Trzaskowskiemu jego wyniku, gratulacje z całego serca. Dziękuję również jego wyborcom za to, że wzięli udział (w wyborach), że oddali głosy – powiedział.

Prezydent dziękował wszystkim rodakom. – Ale w szczególności dziękuję oczywiście tym, którzy oddali głosy na mnie, wszystkim tym, którzy wspierali mnie, wszystkim tym, którzy byli ze mną w tej kampanii, wszystkim tym, którzy przychodzili na moje spotkania – nie tylko w czasie kampanii – ale także wcześniej przez całe pięć lat prezydentury – podkreślił prezydent.

– Dziękuję wam za to, że rozmawialiście ze mną, dziękuję wam za to, że mogłem was słuchać, dziękuję wam za wszystkie głosy; i te głosy, które oceniały prowadzoną przez mnie politykę pozytywnie, i dziękuję także za głosy krytyczne, (one) również były bardzo dla mnie ważne – zaznaczył Andrzej Duda.

Polacy wybrali prezydenta [RELACJA]

Najwięcej głosów w drugiej turze wyborów prezydenckich zdobył Andrzej Duda – wynika z sondażu late poll pracowni Ipsos. Ubiegający się o reelekcję...

zobacz więcej

Prezydent podziękował za wsparcie premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Zapewniał, że będzie współpracował z rządem w sprawie wyjścia Polski z kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa.

Przypomniał również o swojej propozycji zbudowania „koalicji dla polskich spraw”.

– W ostatnich dniach mówiłem, że chciałbym, żeby powstała koalicja dla polskich spraw, koalicja dla polskich wartości. Zachęcam do tej koalicji cały czas. Będę czynił wszystko, żeby ona rzeczywiście powstała, aby politycy dzisiaj reprezentujący różne opcje polityczne i ludzi, którzy ich wspierają, dla których ważne są takie wartości, jak rodzina, nasza polska wspólnota, nasza kultura, tradycja, historia, bohaterstwo i duma, byli razem w tych najważniejszych sprawach, żebyśmy się nawzajem wspierali, żebyśmy pokazywali pod tym względem, że jesteśmy jednością – powiedział Duda.

– Chcę jasno powiedzieć, że cieszę się z mojego zwycięstwa, na razie sondażowego, ale biorąc pod uwagę poprzednie wyniki, to co do ostatecznych wyników, to jak państwo widzieliście, jeszcze mi urosło, jak to mówią – powiedział prezydent.

– Proszę państwa, z całego serca przede wszystkim chcę podziękować Agatce, Kindze i moim rodzicom. Wiecie jak to jest, wiecie szanowni państwo, jak to jest, jak ktoś ma silne oparcie w domu, to może wygrać wszystko i najgorszy trud, największy trud jest w stanie unieść – mówił Duda.

Prezydent podziękował też swoim rodzicom oraz sztabowcom. – Dziękuję przede wszystkim za wiarę w zwycięstwo, dziękuję Jarosławowi Kaczyńskiemu – podkreślił.

źródło:
Zobacz więcej