RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Córka prezydenta oddała głos. Uwagę zwrócił napis na jej maseczce

Głosowanie potrwa do godz. 21 (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Córka pary prezydenckiej Kinga Duda oddała swój głos w odbywających się dziś wyborach. Na głosowanie przyszła w maseczce z napisem „You're too close” (Jesteś zbyt blisko), apelując o przestrzeganie rygorów związanych z epidemią – podaje onet.pl.

Andrzej Duda zagłosował w wyborach prezydenckich

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda w niedzielę zagłosował w II turze wyborów w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 79 w Krakowie....

zobacz więcej

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda w niedzielę zagłosował w II turze wyborów w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 79 w Krakowie. Towarzyszyły mu żona Agata Kornhauser-Duda i córka Kinga. W mediach pojawiły się jej zdjęcia.

Jak podaje onet.pl, ostatecznie Kinga Duda nie zagłosowała razem z rodzicami. Portal ustalił, że córka pary prezydenckiej musiała pojawić się w lokalu wyborczym po raz drugi.

Uwagę mediów zwróciła jej maseczka. Widniał na niej napis „You're too close” (Jesteś zbyt blisko). Jest to apel o stosowanie się do rygorów sanitarnych. Jak wiemy, należy stosować się do zasady dystansu na minimum dwa metry.

W niedzielę o godz. 7.00 rano rozpoczęło się głosowanie w II turze wyborów prezydenckich. Potrwa ono do godz. 21. Kontrkandydatem Andrzeja Dudy jest kandydat KO Rafał Trzaskowski. W I turze wyborów frekwencja wyniosła 64,51 proc.

źródło:
Zobacz więcej