RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polska lekarka porusza się na wózku. Pokonała dwa tysiące kilometrów, by zagłosować

Wpis ze zdjęciem doczekał się 10 tys. reakcji na Facebooku (fot. Facebook/Sekretariat Misyjny Jeevodaya)

Polska lekarka oddała głos w wyborach prezydenckich w Indiach w ambasadzie RP w Delhi, pokonując dwa tysiące kilometrów samolotem. Wpis ze zdjęciem o tym zdarzeniu stał się bardzo popularny w mediach społecznościowych.

PKW przekazała nowe dane o frekwencji. Idzie na rekord

Frekwencja na godzinę 17 w całym kraju wynosi 52,10 proc. – poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Głosowanie w drugiej turze wyborów...

zobacz więcej

Doktor Halina Pyz ze względu na brak możliwości głosowania korespondencyjnego musiała pokonać samolotem prawie tysiąc kilometrów samolotem. Następnie musiała jak najszybciej wracać do siebie – do Ośrodka Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya.

Kobieta porusza się na wózku inwalidzkim; w dzieciństwie przeszła chorobę Heinego-Medina. Kiedy w 1986 r. Pyz dowiedziała się o chorobie ks. Adama Wiśniewskiego, jedynego lekarza dla kilkunastu tysięcy chorych w Ośrodku Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya to postanowiła do niego dołączyć.

W 1989 r. dotarła na placówkę, stając się medycznym, organizacyjnym i duchowym wsparciem nie tylko dla swoich podopiecznych, ale także ubogiej okolicznej ludności. W ośrodku tym działa do dziś.

Fotografię z głosującą doktor opublikowano na facebookowym profilu Krótka historia jednego zdjęcia. Post doczekał się 10 tys. reakcji i ponad 1,8 tys. udostępień.źródło:
Zobacz więcej