RAPORT

Pogarda

Exit poll: Andrzej Duda z niewielką przewagą

Frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich wyniosła 68,9 proc. (fot. PAP/Leszek Szymański)
Frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich wyniosła 68,9 proc. (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Najwięcej głosów w drugiej turze wyborów prezydenckich zdobył Andrzej Duda – wynika z sondażu exit poll pracowni Ipsos. Ubiegający się o reelekcję prezydent uzyskał poparcie 50,4 proc. Polaków. Na jego konkurenta, wiceprzewodniczącego PO Rafała Trzaskowskiego, głos oddało 49,6 proc. uprawnionych obywateli. Frekwencja wyniosła 68,9 proc.Polacy wybrali prezydenta [RELACJA]

Najwięcej głosów w drugiej turze wyborów prezydenckich zdobył Andrzej Duda – wynika z sondażu late poll pracowni Ipsos. Ubiegający się o reelekcję...

zobacz więcej

Z pierwszych sondażowych danych wynika, że ubiegający się o fotel prezydenta Rafał Trzaskowski wygrał w dziewięciu województwach, położonych w północno-zachodniej Polsce. Były to: zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, dolnośląskie, opolskie i śląskie.

Urzędujący prezydent Andrzej Duda wygrał w siedmiu województwach: podlaskim, mazowieckim, lubelskim, łódzkim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim.

Deklarowana frekwencja wyniosła 68,9 proc. W pierwszej turze – zgodnie z oficjalnymi danymi PKW – głos oddało 64,51 proc. uprawnionych obywateli.

Pracownia Ipsos, która przeprowadziła badanie exit poll, poinformowała, że podane o godz. 21 wyniki mogą różnić się od oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej o około 2 pkt. proc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej