RAPORT

Pogarda

Kto poparł Dudę, a kto Trzaskowskiego według wykształcenia [ANALIZA]

W skali całego kraju prowadzi Andrzej Duda z poparciem 50,4 proc. Polaków (fot. portal tvp.info)
W skali całego kraju prowadzi Andrzej Duda z poparciem 50,4 proc. Polaków (fot. portal tvp.info)

Najnowsze

Popularne

Kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski największe poparcie uzyskał wśród wyborców z wykształceniem wyższym. Zagłosowało na niego 65,9 proc. takich wyborców – wynika z badania exit poll pracowni Ipsos. W tej grupie na urzędującego prezydenta głos oddało 34,1 proc. badanych. Największy elektorat Andrzej Duda zdobył wśród wyborców z wykształceniem podstawowym i zasadniczym zawodowym, gdzie zagłosowało na niego 77,3 i 74,7 proc. obywateli.Miasta dla Trzaskowskiego, Duda wygrał na wsi [ANALIZA]

Najwięcej głosów wyborców mieszkających na wsi zdobył prezydent Andrzej Duda, z poparciem 63,2 proc. Wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski zdobył...

zobacz więcej

W skali całego kraju – jak wynika z pierwszych danych sondażowych – prowadzi Andrzej Duda (50,4 proc.) przed Rafałem Trzaskowskim (49,6 proc.).

Andrzej Duda zdobył przewagę nad Rafałem Trzaskowskim w trzech grupach wyborców pod względem wykształcenia. W elektoracie z wykształceniem podstawowym prowadzi 77,3 proc. głosów, podczas gdy jego konkurent 22,7 proc. Z kolei w grupie obywateli z wykształceniem zawodowym i średnim było to odpowiednio 74,7 proc. dla urzędującego prezydenta i 25,3 proc. dla wiceszefa Platformy Obywatelskiej.

Minimalną przewagę prezydent Duda zdobył także wśród wyborców z wykształceniem średnim i pomaturalnym – 50,3 proc., podczas gdy Trzaskowski – 49,7 proc.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał jedynie wśród posiadaczy dyplomów uczelni wyższych, z wynikiem 65,9 proc. Andrzeja Dudę poparło 34,1 proc. wyborców z wykształceniem licencjackim i wyższym.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej