RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzylatek bez opieki chodził po ulicy. Matka z dwoma promilami

Dziecko było przemarznięte i przemoczone (fot. Shutterstock/Gorlov-KV)

Trzyletni chłopiec chodził sam po ulicy w Puławach, ubrany tylko w koszulkę, majtki i kapcie. Zauważył go mieszkaniec miasta i zawiadomił policję. Matka dziecka była pijana, będzie odpowiadać za narażenie syna na niebezpieczeństwo – poinformowała policja.

Pijana matka i dwóch mężczyzn w areszcie. 7-letnia dziewczynka trafiła do szpitala

Kompletnie pijana matka 7-letniej dziewczynki oraz dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa na tle...

zobacz więcej

– Zgłoszenie o spacerującym samotnie małym dziecku na ulicy Wólka Profecka w Puławach policjanci otrzymali w sobotę po południu. Chłopczyk był przemarznięty i przemoczony – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie w komunikacie prasowym na stronie internetowej.

Kiedy na wskazane miejsce przyjechał patrol, do policjantów podeszła pracownica znajdującego się w tej okolicy Domu Samopomocy Środowiskowej. Poinformowała, że znaleziony na ulicy maluch przebywa u nich w ośrodku. Kilka minut wcześniej dziecko przyniósł tu mieszkaniec Puław, który zauważył je błąkające się po ulicy bez opieki.

Policjanci ustalali adres zamieszkania rodziny dziecka. Pod jednym z bloków mieszkalnych zastali poszukiwaną 37-letnią matkę dziecka. Kobieta miała w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

– 37-latka była agresywna i wulgarna. Przyznała, że od dwóch godzin szuka trzyletniego syna, ale to nie jest sprawa policji. Jak się okazało, w domu, również sam, przebywał drugi, siedmioletni syn kobiety – podano w komunikacie prasowym.

Kobieta została zatrzymana. Odpowiadać będzie za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia oraz znieważenie funkcjonariuszy.

źródło:
Zobacz więcej