RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w USA

Dobowa liczba nowych wykrytych zakażeń przekroczyła 60 000 już piąty dzień z rzędu (fot. Robert Nickelsberg/Getty Images)

Stany Zjednoczone odnotowały w sobotę 66 528 nowych przypadków Covid-19 w ciągu 24 godzin, to nowy rekord w kraju, najciężej dotkniętym pandemią na świecie - wynika z bilansu Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

Chorwacja: więcej nowych zakażeń koronawirusem. Wracają obostrzenia

Noszenie masek ochronnych od przyszłego tygodnia będzie obowiązkowe w Chorwacji w większości miejsc publicznych znajdujących się w pomieszczeniach....

zobacz więcej

Łączna liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa od początku pandemii wyniosła w sobotę 3 242 073. Liczba zgonów wzrosła do 134 729, o 760 więcej niż w piątek.

Dobowa liczba nowych wykrytych zakażeń przekroczyła 60 000 już piąty dzień z rzędu. Eksperci obawiają się, że w nadchodzących dniach przyczyni się to do gwałtownego wzrostu w dziennych bilansach zgonów. Uważają, że w Stanach Zjednoczonych, epidemia wymknęła się spod kontroli w kilku stanach.

Główny specjalista ds. chorób zakaźnych w rządzie USA, Anthony Fauci, od kilku dni w wywiadach ostrzega, że sytuacja epidemiologiczna w kraju szybko się pogarsza. – Jako kraj, porównując się z innymi, nie uważam, że wypadamy dobrze – ocenił w wywiadzie dla portalu FiveThirtyEight.

Najgorsze statystyki odnotowywane są obecnie na Florydzie, w Arizonie, Kalifornii oraz w Teksasie.

źródło:

Zobacz więcej