RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kraje Bałtyckie. Dwukrotnie wyższe zainteresowanie II turą wyborów

Głosowanie w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Wilnie w I turze wyborów prezydenckich ( fot. PAP/Valdemar Doveiko) ( fot. PAP/Valdemar Doveiko)

W krajach bałtyckich jest większe zainteresowanie wyborami prezydenckimi w Polsce niż dwa tygodnie temu. Do głosowania zarejestrowało się tam więcej osób. W Litwie, Łotwie i w Estonii zagłosować można w polskich placówkach dyplomatycznych, które znajdują się w stolicach tych państw.

Wybory prezydenckie. Rekordowa frekwencja w Niemczech

Niemiecka Polonia wykazała duże zainteresowanie II turą wyborów na prezydenta Polski. O godz. 21 koperty zostaną wyciągnięte z urn i rozpocznie się...

zobacz więcej

W Wilnie chęć udziału w głosowaniu zgłosiło ponad 400 osób, czyli dwa razy więcej niż dwa tygodnie temu. Również w Rydze spodziewana jest większa frekwencja, gdzie w pierwszej turze zagłosowało ponad 200 osób. Tym razem w łotewskiej stolicy zarejestrowało się ponad trzysta osób. W Tallinie zgłosiło się w sumie 160 wyborców - informuje Informacyjna Agencja Radiowa. 

W państwach bałtyckich głosują przede wszystkim Polacy, którzy mieszkają tam na stałe lub przebywają czasowo w związku z obowiązkami zawodowymi. Wyborców może być jednak więcej, ponieważ głos oddać mogą tam również polscy obywatele, którzy posiadają zaświadczenie o prawie do głosowania.

Lokale wyborcze na Litwie, Łotwie i w Estonii czynne będą do godziny 20 czasu polskiego.

źródło:
Zobacz więcej