RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Włochy. Duży odsetek migrantów jest zakażonych

Burmistrz wyspy zwrócił się z prośbą do rządu, by wprowadził na wyspie stan wyjątkowy (zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA)

W ciągu ostatnich 48 godzin do Włoch przez Morze Śródziemne przypłynęło blisko 900 migrantów. Stwierdzono u nich kilkadziesiąt przypadków zakażenia koronawirusem.

Rekordowa liczba nowych zakażeń w USA. Ekspert: na tle innych krajów nie wypadamy dobrze

Stany Zjednoczone odnotowały w sobotę 66 528 nowych przypadków Covid-19 w ciągu 24 godzin. To nowy rekord w tym najciężej dotkniętym pandemią kraju...

zobacz więcej

Do Roccella Jonica w Kalabrii przypłynęła łódź z 70 migrantami. 28 testów na koronawirusa dało wynik pozytywny. Wszyscy przybysze pochodzą z Pakistanu. Przypuszczalnie wyruszyli w Turcji.

 Na wyspę Lampedusa przybyło małymi jednostkami blisko 800 migrantów. Wypłynęli z Tunezji. Jak podejrzewa włoska straż przybrzeżna, dotarli oni w pobliże wyspy dużym statkiem, a potem przesiedli się do małych łodzi. Sytuacja na Lampedusie jest krytyczna. 

Tamtejszy ośrodek dla migrantów ma sto miejsc, a przebywa w nim ponad 700 przybyszów. Sytuację komplikują środki bezpieczeństwa podjęte w związku z pandemią. Burmistrz wyspy zwrócił się z prośbą do rządu, by wprowadził na wyspie stan wyjątkowy.

źródło:
Zobacz więcej